Už žádná bolest zad: Tři domácí cvičení k posílení páteře, ledvin a omlazení celého těla

Pokud vás trápí bolest zad, rozhodně vyzkoušejte tyto jednoduché cviky. Zlepší vaši mobilitu a poskytnou vám zaslouženou úlevu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti zad mohou velmi snadno narušit váš každodenní život. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně podstupovat drahé operace nebo užívat komerční výrobky plné chemických sloučenin. Mnohem lépe vám dle lékaře Gregory Minnis pomohou tato snadná cvičení, která lze mimo jiné provádět z pohodlí svého domova a nezaberou vám ani tolik času. Kromě toho také pozitivně ovlivňují trávicí trakt a celkovou vitalitu. 

Cvičení pro úlevu od bolesti zad 

Zdravá páteř je základem spokojeného života. Pokud se tedy v poslední době neustále potýkáte s bolestmi zad, pak byste to rozhodně neměli nechat jen tak být. S nepříjemnými příznaky vám dokáží skvěle pomoci jednoduché cviky, které lze provádět z pohodlí domova a nezaberou vám ani mnoho času. Jejich prováděním navíc zvýšíte kapacitu plic, zlepšíte činnost jater, ledvin, žaludku, střev a tlustého střeva. Začněte následovně: 

Postavte se zpříma a natáhněte trup dopředu bez ohýbání kolen. Poté se podívejte nahoru a nakloňte se dopředu a dolů, přičemž se snažte dosáhnout rukama na podlahu. Pohyb opakujte alespoň šestkrát a poté si dejte na chvíli pauzu.

Bolest zad, žena držící se za bolavá záda. iZdroj fotografie: Freepik
S nepříjemnou bolestí zad vám dokáží snadno pomoci tato cvičení

Nyní je čas na cvičení, které podpoří vaše držení těla – stačí se postavit vzpřímeně a zaklonit hlavu dozadu. V této pozici byste měli dle serveru MedicalNewsToday zůstat alespoň 15 vteřin a poté ji opakovat. 

Jak špatné držení těla ovlivňuje vaše záda

Natažení páteře směrem nahoru 

Toto všestranné cvičení vám kromě léčby bolesti zad poskytne také energii a podpoří váš trávicí trakt. Stoupněte si rovně, zhluboka se nadechněte a zvedněte ruce co nejvíce nad hlavu, přičemž se postavte na špičky nohou. V této pozici vydržte několik vteřin a s výdechem spusťte ruce dolů do stran – opakujte alespoň 6krát. Na webu JakZdravě jsme také psali, jak může bolest zad souviset se srdečními onemocněními

Jak proti bolesti zad bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články