Už žádné bolesti zad, chiropraktika hravě nahradí obyčejný tenisový míček

S nepříjemnou bolestí zad vám dokáže hravě pomoci tenisový míček. Stačí ho umět používat správným způsobem a na chiropraktika můžete zapomenout.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolest zad jsou nepříjemný problém, který v současné době trápí mnoho lidí. Většina z nich však často svěřuje svou léčbu do rukou chiropraktika, což je samozřejmě správné, ale na druhou stranu jde o poměrně drahou záležitost. Pomoci si totiž můžete sami, a to prostřednictvím obyčejného tenisového míčku. Jeho tvar je podle lékařky Lauren Jarmusz ideální pro masáž postižené oblasti, a pokud na něj vyvinete dostatečný tlak, uvolní napětí v nervech.

Tenisový míček proti bolesti zad 

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s bolestí zad, ale nic vám nepomáhá, pak je na čase změnit techniku své léčby. Nepříjemné pocity lze totiž zmírnit i z pohodlí svého domova, a to naprosto přirozeným způsobem. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejný tenisový míček – v případě, že ho nemáte, najdete jej v téměř každém sportovním obchodě. Pomůckou přitom stačí správně masírovat bolavou oblast a úleva přijde velmi brzy. Na JakZdravě jsme již psali, jak použít k uvolnění bolesti lakrosový míček.

Vždy byste se však měli před použitím tenisového míčku nebo jakékoli jiné cvičební pomůcky poradit se svým lékařem. V případě, že byste si totiž nechtěně nerv skřípli, mohli byste tím bolest akorát zhoršit nebo si způsobit další újmu. Rovněž je podle serveru Healthline důležité zaměřit na správnou techniku masáže, aby vám poskytla maximální přínos. Jen tak se budete moci konečně uvolnit a odstranit tak napětí.  

Časté příčiny bolesti zad 

Masáž bolavého místa byste měli brát pouze jako dočasné řešení. Pokud by se začala objevovat čím dál častěji a tenisový míček by vám již nepomáhal, nejspíše za jejím rozvojem stojí vážnější příčiny.

Dejte si pozor, jak spíte. Bolavá záda jsou důvodem špatné polohy. Stačí ji změnit a bolest bude minulostí

Odborníci varují zejména před špatným držení těla, důsledky předešlých zranění, dlouhodobou nečinností a obezitou.

Jak se tenisový míček osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články