Bolest zad vás už trápit nebude, pomůže lakrosový míček

Nepříjemná bolest zad a dalších částí těla bude rázem pryč. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejný lakrosový míček.

                   

Přestože jsou lakrosové míčky vyráběny zejména pro sportovní využití, můžete je využít také ve prospěch svého zdraví. Obzvláště účinně se totiž osvědčily v případě bolesti zad a dalších částí těla, kdy je stačí použít formou příjemné masáže. Jejich výhodou je skutečnost, že jsou velmi tvrdé a husté, takže nezměknou ani pod vyšším tlakem. Již během prvního použití se tak, podle lékařky Peggy Pletcher, budete cítit mnohem lépe a celou oblast skvěle uvolníte. Jako bonus zlepšíte funkci bolavých svalů. 

Masáž ramen vleže

Lehněte si zády na pevný povrch (můžete použít podložku) a umístěte si lakrosový míček do oblasti mezi lopatky. Poté pokrčte kolena a přeneste veškerou váhu tam, kde vás bolí svaly, přičemž se pomocí míčku pohybujte ze strany na stranu. Po celou dobu udržujte dostatečně silný tlak na to, abyste procítili, jak se vám promačkávají svaly a celý pohyb provádějte po dobu zhruba 30 až 60 sekund. Snažte se také natahovat paže v různých směrech, čímž zajistíte, že budete masírovat svaly z více úhlů.  

Pryč s bolestí hýžďového svalu 

Pokud se chcete zbavit bolesti hýžďových svalů, lehněte si na záda s pokrčenými koleny a lakrosový míček umístěte tam, kde se vaše hýždě setkávají s dolními zády. Pokuste se na něj přenést veškerou váhu a poté se přes něj začněte pomalu převalovat ze strany na stranu, až k vnějšímu okraji kyčle. Nakonec nechte koleno a stehno spadnout směrem k podložce, poté jej vytáhněte zpět. Tímto způsobem byste měli, podle webu PerformanceForHealth, pokračovat alespoň 30 až 60 sekund a následně vystřídat strany.  

Žena s bolestí zad iZdroj fotografie: Freepik
S bolestí horní části zad vám dokáže skvěle pomoci lakrosový míček

Horní část zad a ramena

Bolet horní části zad či ramen vám může velmi snadno znepříjemnit život. Většinou za ní stojí namožený trapézový sval, který spojuje horní část zad, krk a ramena. V případě, že problém trápí i vás, jednoduše se postavte zády ke stěně s lakrosovým míčkem mezi stěnou a horní částí zad. Jakmile budete připraveni, začněte se pohybovat všemi směry, dokud nenajdete citlivé místo – na to poté přeneste váhu a pokuste se jej co nejlépe promasírovat. 

Pokud vás trápí bolest plantární fascie 

Mnoho lidí se v důsledku nesprávného držení těla či nošení nevhodné obuvi potýká s plantární fasciitidou, což je nepříjemný problém, který způsobuje bolest ve spodní části nohy. Většinou za problémem stojí zanícená nebo podrážděná plantární fascie, což je tlustý nerv probíhající podél chodidla. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, nemusíte však nutně užívat léky či jiné prostředky, abyste si ulevili. I v tomto případě vám pomůže míček. 

Plantární fascitida umí potrápit: Jednoduché cvičení, které zmírní bolest a ztuhlost

Abyste uvolnili chodidlo a zbavili se nepříjemné bolesti, jednoduše se posaďte na podlahu a umístěte lakrosový míček pod klenbu chodidla. Poté se předkloňte a snažte se zatížit postiženou stranu tak, abyste cítili tlak, ale zároveň vás to příliš nebolelo. S míčkem stačí rolovat tam a zpět podél klenby chodidla po dobu jedné minuty, a již během pár provedení bude bolest pryč. Na webu JakZdravě jsme také psali o nejčastějších příčinách bolesti pat

Jak se lakrosový míček osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články