Celulitida mizí raz dva, s domácím spalovačem tuků je to jistota

Celulitida je spíše estetickým problémem, je však často spojena s nadváhou či obezitou, které ohrožují vaše zdraví. Zbavte se obojího najednou pomocí jednoduchého nápoje.

celulitida i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nadváha a obezita jsou dnes jedněmi z největších zdravotních výzev, protože mohou mít velmi nepříjemné následky. Často vznikají v důsledku špatných stravovacích návyků a nedostatku pohybu, které jsou pro dnešní sedavý životní styl charakteristické. Kromě zdravotních dopadů s sebou nesou i estetický problém. Jedním z nich je celulitida. Ta se navíc netýká jen žen s nadváhou.

Celulita je problémem i štíhlých žen

Podobně jako obezita, i celulitida je problém, který trápí mnoho lidí, a to bez ohledu na jejich hmotnost. K jejímu vzniku přispívá dlouhodobé sezení, kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatečný příjem vody. Vliv mají i změny v pružnosti cév a snížený průtok krve spojené s věkem, které dále přispívají k tvorbě a zhoršení celulitidy, jež může být pro mnohé ženy zdrojem značného stresu.

Nápoj proti celulitidě

Na JakZdravě jsme vám již několik tipů, jak s celulitidou zatočit dali. Dnešní recept pomáhá nejen proti samotné celulitidě, ale také podporuje hubnutí. Obsahuje zázvor a citrusové plody. Lékařka Zilpah Sheikh, MD vysvětluje, že grapefruity obsahují vlákninu, která může pomoci udržet pocit sytosti a regulovat hmotnost. Navíc podporují imunitní systém, snižují riziko vzniku různých onemocnění a jsou plné antioxidantů.

Kořen zázvoru celý, krájený a zázvorový prášek iZdroj fotografie: Freepik
Zázvor pomáhá zhubnout a zocelí váš imunitní systém

Další klíčovou složkou tohoto nápoje je zázvor, který, jak vysvětluje nutriční specialistka Amy Richter, má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Pravidelná konzumace zázvoru navíc pomáhá snížit tělesnou hmotnost. Na přípravu nápoje budete potřebovat: 

  • 1 velký grapefruit
  • 2 pomeranče
  • 1/4 citronu
  • zázvor

4 případy, ve kterých vám pomůže voda s citronem – jedním z nich je hubnutí

Všechny ingredience důkladně očistěte, oloupejte a rozmixujte. Nápoj pijte ideálně hned ráno a vždy jej připravujte čerstvý.

Jak jste se zbavili celulitidy vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články