Jak se zbavit „křidélek“ z pohodlí obýváku. Povislá pokožka na pažích se dá znovu napnout pomocí vhodného cvičení

Má-li člověk nadváhu, usazuje se mu různě po těle tuk. Nejčastěji se to děje na břiše, hýždích, stehnech nebo pažích. Aby se stav zlepšil, je třeba začít s pohybovou aktivitou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

U hubnutí je třeba si uvědomit, že není možné pomocí cíleného cvičení zredukovat tuk jen u jedné oblasti těla. Bodová redukce je neúčinná. Proto je lepší se zaměřit na celkové hubnutí a pohybovou aktivitou zlepšit pevnost svalové tkáně, říká dietoložka Rachael Link, MS, RD.

Problémové části lidského těla

Z hlediska nadváhy a hubnutí patří paže mezi problémové oblasti. Tuk z nich se odstraňuje pomalu. I tak je ale důležité u hubnutí vytrvat a neztrácet trpělivost. Vhodným cvičením je možné podpořit růst svaloviny na rukách. Zde se jako ideální jeví silové cvičení s činkami. To sice nemusí způsobit ztrátu tuku na pažích, ale vede k celkovému hubnutí a ke tvarování svalů na rukách, což může opticky ruce zeštíhlit.  

Cvičení ke štíhlejším pažím

  • Cesta ke štíhlým pažím vede přes celkové hubnutí a posilování rukou. To lze docela dobře dělat i doma, není nutné se hned přihlásit do fitness centra. Výborným cvikem na ruce jsou totiž kliky, jež se zaměřují na procvičení tricepsů. Zpočátku se vám možná podaří udělat jen jeden, dva kliky. Ale při pravidelném tréninku se dopracujete k většímu počtu. Začít můžete kliky z pozice na kolenou, které jsou lehčí.
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Cvičení na lavičce také přispěje k zesílení svalů na rukou. Vezměte si k ruce nějakou nízkou stoličku a opřete se o ni rukama zády ke stoličce. Pak se pomalu na rukou spouštějte k podlaze a opět se vraťte zpět do původní polohy. Je pravděpodobné, že ze začátku budete rádi, když se vám povede aspoň několikrát cvik provést. Postupně budete zátěž zvyšovat.

Co dalšího dodržovat pro hubnutí rukou

Jak už jsme se zmínili, ruce budou hubnout, když půjde vaše hmotnost celkově dolů. Kromě výše uvedeného cvičení můžete vyzkoušet jogging, běh, rychlou chůzi, plavání nebo jízdu na kole. Výbornou aktivitou je skákání přes švihadlo i tanec. Současně se cvičením to chce omezit konzumaci rafinovaných cukrů, zlepšit kvalitu spánku, dodržovat pitný režim a jíst více bílkovin, které snižují pocit hladu a více sytí.

Jaké je vaše oblíbené cvičení na zeštíhlení paží?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články