Rozlučte se s břišním tukem, po 2 lžicích zmizí z těla rychlostí blesku

Chcete-li zhubnout, a zároveň podpořit kardiovaskulární zdraví a imunitní systém, je pro vás tento recept jako stvořený. Příprava zabere jen pár minut.

Med, citrony, zázvor a křen i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Břišní tuk není jen estetickým problémem, pojí se s ním i značná zdravotní rizika. Ukazuje totiž na přítomnost tzv. viscerálního (tedy vnitřního) tuku, který je spojován se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění, včetně infarktu. Je tedy naprosto nezbytné nenechat břišní tuk jen tak a skutečně se snažit se jej zbavit. Kromě obligátního cvičení a úpravy jídelníčku vám může pomoci i dnešní recept na domácí spalovač tuků, který vás ve vaší snaze podpoří. 

Skořice napomáhá hubnutí

Jak jsme již na JakZdravě psali několikrát, skořice je skvělým pomocníkem při hubnutí. Jednak obsahuje látky, které potlačují chuť k jídlu, tudíž nebudete mít sklony k přejídání, navíc podporuje metabolismus a zdraví trávicího traktu. Snižuje též hladinu cholesterolu a krevní tlak, které jsou hlavními příčinami kardiovaskulárních onemocnění.

Křen zrychluje metabolismus

Jak vysvětluje lékař Dany P. Baby, MD, křen hraje ve zdravém jídelníčku nezastupitelnou roli. Snižuje zánětlivé procesy v těle, pomáhá při respiračních onemocněních a pomocnou ruku vám podá i při boji s rakovinou. Odborníci z webu DennisHorseraddish dodávají, že křen je skvělým pomocníkem i při hubnutí. Obsahuje velké množství vlákniny a také přírodní chemické látky zvané izothiokyanáty, které zrychlují metabolismus.

4 případy, ve kterých vám pomůže voda s citronem – jedním z nich je hubnutí

Zázvor podporuje spalování tuků

Pozitivní vliv zázvoru na lidské zdraví jsme na JakZdravě rozebírali již několikrát. Skvěle se osvědčil při nevolnosti i běžných infekčních onemocněních, pomáhá i při vysokém krevním tlaku a dalších kardiovaskulárních problémech.

zázvor je účinný spalovač tuků - zázvor na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Zázvor vás zbaví nevolnosti i přebytečných kil

Zázvor je však také skvělým pomocníkem při hubnutí, podporuje rychlejší spalování tuků a zrychluje metabolické procesy. Podle vědeckých studií stačí pouhé 2 gramy zázvoru denně  a během několika týdnů zaznamenáte výrazné snížení hmotnosti, BMI i obvodu pasu.

I med a citron vás ve vaší snaze zhubnout podpoří

To, že med a citron zlepšují imunitu, je známý fakt. Mohou však napomoci i zdravému hubnutí. Obsahují cenné látky, ze kterých profituje celé tělo, a pokud orgány fungují správně, lépe hospodaří i s přijímanou energií. U medu však opatrně, je sice mnohokrát zdravější než cukr a obsahuje také podstatně méně kalorií, i tak byste to ale s jeho konzumací přehánět neměli.

Důvody, proč je pro některé ženy těžké zbavit se tuku na břiše: Hubnutí ovlivňuje i psychické rozpoložení

Domácí spalovač tuků

Následující spalovač tuků přináší okamžité viditelné výsledky, protože křen působí jako diuretikum, zbaví vás tedy přebytečné vody. Mějte však na paměti, že prvotní ztrátu objemu musíte přičítat ztracené vodě, ne tuků. Kúru je potřeba držet delší dobu a ideálně ji doplnit i cvičením a celkovou úpravou jídelníčku. 

Očistěte a nastrouhejte 125 gramů čerstvého křenu a cca 2 cm zázvoru. Vymačkejte šťávu ze 4 citronů, 2 lžičky skořice a 2 polévkové lžíce medu. Důkladně promíchejte a uložte do uzavíratelné sklenice, kterou uchovávejte v lednici. Každý den užívejte dvakrát denně před jídlem jednu polévkovou lžíci. Po třech týdnech si udělejte 7denní přestávku. 

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto podpůrným prostředkem k hubnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články