Hubnutí na autopilota: 6 způsobů, jak shodit váhu bez počítání kalorií a trápení hlavy i těla

Hubnutí nemusí být vždy složitý proces, který si vyžaduje dření v posilovně a ubírání jídla z talíře. Stačí zavést do svého života tyto jednoduché změny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dieta není pouze o tom, abyste jedli co nejméně potravin a hýbali se, co nejvíce vám to čas dovolí. Pokud chcete skutečně a zejména efektivně zhubnout, měli byste podle Chris Gunnars do svého každodenního života zavést níže uvedené klíčové změny, které vám tento náročný proces usnadní. Jedná se o naprosto jednoduché způsoby, které vám pomohou získat štíhlou figuru bez jakéhokoliv počítání kalorií, ubírání jídla z talíře a nadměrného dření v posilovně. 

1) Dbejte na kvalitní snídani

Mezi zásadní pilíř zdravého a efektivního hubnutí patří především výběr správné a kvalitní snídaně. Mezi tu nejlepší volbu patří podle mnoha odborníků obyčejná vejce se zeleninou nebo kvalitním pečivem. Ty si můžete připravit na nespočet chutných způsobů a navíc patří mezi nejzdravější potraviny vůbec – přestože je o nich známo, že obsahují hodně cholesterolu, nijak nezvyšují jeho hladinu v krvi ani nevedou k srdečním onemocněním, jak si mnozí myslí. Kromě toho je zvládnete snadno připravit během 5 až 10 minut. 

2) Používejte menší talíře

Lidský mozek má tendenci pracovat záhadnými způsoby a jeho řízení stravovacího režimu je neuvěřitelně komplikované. Právě tento orgán však rozhoduje o tom, zda byste měli nebo neměli jíst. Co se ovšem týče hubnutí, existuje jeden užitečný trik, jak můžete mozek obelstít, aby si myslel, že jste snědli více jídla, než tomu tak ve skutečnosti je, a to používáním menších talířů. Tímto způsobem skutečně zajistíte, že se budete cítit mnohem plnější při konzumaci menšího množství potravin. 

iZdroj fotografie: Pexels

3) Jezte více bílkovin 

Větší příjem bílkovin znamená vyšší schopnost spalování tuků a snadnější nabírání svalů. Tyto důležité makronutrienty však navíc pomáhají snižovat hlad a také zrychlovat metabolismus, což je zvláště důležité během procesu hubnutí. Rozhodně proto dbejte na jejich dostatečný příjem, který by vám měl být určen na míru podle vašeho těla. Bílkoviny navíc také zvyšují pocit sytosti, což vede k výraznému snížení pocitu hladu. Mezi nejlepší potraviny s jejich bohatým obsahem patří maso, ryby a vejce. 

4) Jezte potraviny s nízkou kalorickou hustotou

Dalším způsobem, jak se cítit sytější a rychleji zhubnout, je konzumace potravin s nízkou kalorickou hustotou a vysokým obsahem vlákniny a vody. Jedná se především o zeleninu a některé druhy ovoce, jako je například okurka, meloun, ananas nebo rajčata. Tyto plody navíc disponují mnoha vitamíny a minerály, které posilují imunitní systém a čistí krevní oběh od nečistot, čímž také usnadňují proces hubnutí. 

5) Snížení příjmu sacharidů 

Jedním z nejlepších způsobů, jak začít hubnout bez počítání kalorií nebo kontroly porcí, je snížit příjem sacharidů, a to na 100 až 150 gramů denně (některé diety doporučují snížit jejich příjem až na 50 gramů denně). Stačí jednoduše vyřadit ze svého jídelníčku jejich hlavní zdroje, jako jsou zejména chléb, těstoviny, brambory a nezdravé potraviny, včetně sladkostí a slazených limonád.

iZdroj fotografie: Pixabay

6) Kvalitní spánek

Spánek je alfa omega vašeho zdraví, a to zejména proto, že zodpovídá za úroveň stresu. Oba tyto faktory, spánek a stres, jsou zásadní pro optimální funkci lidského těla a důležitých hormonů, jejichž nerovnováha může vést k zvýšení rizika vzniku obezity, a tím i kardiovaskulárních onemocnění. Nedostatečný spánek může také zvyšovat hlad a chuť na jídlo, což způsobuje biochemickou tendenci k přibírání břišního tuku. 

Jaké triky pro snadnější hubnutí znáte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích
Události247
Události247
NATO vstupuje do války, zní z Kremlu
VědaŽivě
VědaŽivě
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit
adbz
adbz
Psí strach z vysavače se může stupňovat: Jak ho to odnaučit dřív, než ztratí důvěru ke svému majiteli