Čtyřdenní dieta s kukuřičnou kaší: Je bohatá na železo i kyselinu listovou a chrání před anémií

Kukuřičná kaše u nás není tak rozšířená jako jiné druhy kaší. Ukrývá v sobě ale velký potenciál pro vaše zdraví, který byste rozhodně neměli přehlížet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kukuřičná kaše má mnoho zdravotních přínosů. Obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů. Dají se z ní připravit chutné a zdravé recepty. Dietetička Sade Meeks zdůrazňuje, že kukuřičná kaše je skvělou alternativou pro lidi, kteří trpí alergií na lepek. Hledáte-li další jídlo do zdravého jídelníčku, kukuřičná kaše by v něm neměla chybět. Pokud zrovna nedržíte dietu, můžete si ji dopřát dochucenou medem.

Kukuřičná kaše – skvělá potravina při hubnutí

Žádná dieta by neměla sestávat z hladovky. I během hubnutí byste měli dodržovat přísun zdravých potravin. Kukuřičná kaše obsahuje minimum kalorií, takže je pro tyto účely jako dělaná. Navíc má vysoký glykemický index, takže se po ní budete cítit příjemně plní. A to rozhodně není jediný její přínos.

Další důvody, proč se vyplatí jíst kukuřičnou kaši

Kukuřičná kaše obsahuje pro tělo důležité složky. Je velmi bohatá na železo a kyselinu listovou. Pokud ji budete jíst pravidelně, nemusíte se bát anémie (chudokrevnost). Podle vědecké studie obsahuje látky chránící zrak před stárnutím a pomáhá v prevenci makulární degenerace (tj. onemocnění související s věkem, kdy dochází k centrální ztrátě nebo oslabení zraku v místě nejostřejšího vidění, v tzv. žluté skvrně).

Dieta s kukuřičnou kaší

Pokud skutečně toužíte zhubnout, můžete vyzkoušet tento lidový recept na dietu s kukuřičnou kaší. Nesmí se držet déle než čtyři dny. Jíst byste měli malé porce a během dietní kúry byste také měli pít hodně vody. Jak tedy zní tato babská rada?

Kukuřičná kaše se skořicí ve skleněné misce na bílém ubrusu iZdroj fotografie: Pixabay

Jídelníček pro první a druhý den diety

  • 400 g kukuřičné kaše,
  • okurka,
  • jablko,
  • rajče,
  • voda (cca 2 litry).

Jídelníček pro třetí a čtvrtý den diety

  • 400 g kukuřičné kaše,
  • salát z mrkve a bílého zelí s lžičkou olivového oleje a pár kapkami citronu,
  • voda (v množství pro dostatečný pitný režim),
  • 3x denně zelený čaj bez cukru.

Příprava a upozornění

Kukuřičná kaše se vaří přibližně 15–20 minut. Během vaření ji míchejte. Nakonec přidejte lžičku olivového oleje. Pokud kukuřičnou kaši připravujete pro dietní účely, nepřidávejte do ní žádné máslo, cukr ani mléko.

Na jaký způsob máte kukuřičnou kaši nejradši?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články