Jen sklenice denně a břišní tuk zmizí z těla rychlostí blesku

Shazování přebytečných kil je vždy boj na dlouhou trať. S tímto nápojem vám však hubnutí půjde podstatně lépe. Přidáte-li i pohyb, výsledky se dostaví dříve, než byste čekali.

hubnutí i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nadváha a obezita jsou obrovskými problémy moderní společnosti. Nesou s sebou totiž řadu zdravotních rizik, včetně rizika předčasného úmrtí. Obzvláště nebezpečný je v tomto případě břišní tuk, který naznačuje, že v těle je i velké množství viscerálního tuku, který obklopuje vnitřní orgány. Snížení tukových zásob, zejména v oblasti břicha, je tedy velmi důležité nejen z estetického hlediska, ale také pro zachování zdraví.

Jak se zbavit břišního tuku

Jedinou skutečně stoprocentně účinnou strategií je změna životního stylu. Chcete-li zhubnout, začněte se více hýbat, dostatečně spěte, pijte hodně vody a věnujte pozornost tomu, co jíte. Výběr potravin vám může vaše úsilí značně zkomplikovat nebo naopak usnadnit. Jednou z potravin, které se navzdory dříve rozšířenému přesvědčení ukázaly jako mimořádně účinné, jsou sušené švestky.

Jak vám sušené švestky mohou pomoci zhubnout

Sušené švestky jsou velmi výživné. Obsahují jedinečné antioxidanty a rozpustnou vlákninu, díky čemuž jsou mimořádně zdravé. Snižují hladinu cholesterolu a poskytují pocit sytosti, což zabraňuje přibývání na váze. Podle nové studie zveřejněné v časopise Nutrition Bulletin Journal snědli lidé, kteří konzumovali sušené švestky, při dalších jídlech celkově méně kalorií. Při konzumaci sušených švestek se snížil pocit hladu a zlepšil se pocit sytosti, lidé pak obecně jedli méně.

Efekt na hubnutí potvrdily i vědecké studie

Výzkumníci z Liverpoolské univerzity zveřejnili výše zmíněnou dvoudílnou studii, která ukazuje, že pravidelná konzumace sušených švestek může pomoci kontrolovat chuť k jídlu a zároveň snížit celkovou spotřebu kalorií. „Tyto studie ukazují, že sušené ovoce může jak navodit pocit sytosti, tak být zařazeno do jídelníčku při regulaci hmotnosti,“ uvedl profesor Jason C. G. Halford, člen výzkumného týmu, který nyní působí na univerzitě v Leedsu a je zároveň předsedou Evropské asociace pro studium obezity (EASO).

iZdroj fotografie: iStock

Podstatné také je, že výzkum vyvrátil dříve rozšířené doporučení, že je potřeba při hubnutí potřeba vyloučit nebo omezit sušené ovoce. Nepotvrdil se totiž názor, že sušené ovoce poskytuje více kalorií než ovoce čerstvé, a proto může být při regulaci hmotnosti na škodu. Ve skutečnosti zůstává energetický obsah na jeden kus sušeného i čerstvého ovoce stejný. Proto se nemusíte jeho konzumace obávat, ba naopak, v hubnutí, jak se ukazuje, naopak pomáhá.

Hubnoucí nápoj ze sušených švestek

Hubnutí můžete také podpořit jednoduchým nápojem, který se právě ze sušených švestek připravuje. Na jeho výrobu budete potřebovat 100 g sušených švestek a 1 litr čisté vody.

Příprava a použití 

Sušené švestky a vodu vložte do sklenice či lahve s širším hrdlem a důkladně uzavřete. Dejte sklenici do lednice a po týdnu je hubnoucí nápoj hotov. Každé ráno na lačný žaludek vypijte trochu tohoto nápoje.

Jaké triky na hubnutí se osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články