7 nejlepších sportů pro efektivní hubnutí – vhodné i pro ženy po 50. Než se nadějete, kila zmizí sama

Hubnutí nemusí být zase tak náročné, jak si mnozí myslí. Stačí akorát zvolit správné sporty, které vám pomohou spálit i ty nejhlouběji usazené tuky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí se snaží každoročně zhubnout, aby získali postavu svých snů a udrželi tělo v co nejlepší kondici. Bohužel však většina z nich se vzdává již po pár týdnech, neboť jim nevyhovují náročné diety a zvedání těžkých činek v posilovně. Naštěstí však podle Ryan Raman existuje mnoho jiných účinných sportů, které vám pomohou shodit přebytečná kila, a to zcela přirozeným způsobem. Kromě toho jsou mnohé z nich spojeny s dalšími výhodami, včetně zlepšení nálady, posílení kostí a snížení rizika řady závažných onemocnění. Tyto sporty zvládnete i po padesátce.

1) Jogging nebo běh

Jogging a běh jsou skvělá cvičení, která vám pomohou zhubnout. Rozdíl mezi nimi spočívá především v tempu – za jogging se obvykle považuje tempo 6,4-9,7 km/h a za běh vše rychlejší než 9,7 km/h. Tento druh sportu navíc skvěle pomáhá spalovat škodlivý viscerální tuk, který obepíná vnitřní orgány a je spojován s různými chronickými onemocněními, jako je zejména srdeční infarkt nebo cukrovka. 

2) Jízda na kole

Jízda na kole je oblíbená letní aktivita, která vám kromě odbourání přebytečných kil pomůže zlepšit také držení těla a vaší celkovou kondici. Ačkoliv se tento sport dá provozovat zejména venku, v dnešní době mnoho tělocvičen a posilovacích center nabízí stacionární kola, která umožňují jezdit na kole i v interiéru. Kromě toho jde také o skvělý způsob, jak snížit riziko vzniku srdečních onemocnění a zvýšené citlivosti na inzulín. Navíc jde o cvičení bez větší zátěže, tudíž nijak nepoškodí vaše klouby

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Intervalový trénink

Intervalový trénink je druh sportu, při kterém člověk vykonává určité cvičení v co největší intenzitě během co nejkratší doby, které střídá s krátkými pauzy. Celý trénink proto obvykle trvá asi 10 až 30 minut, ovšem lze při něm spálit opravdu velké množství kalorií. Mezi nejčastější cviky pro tento trénink patří zejména běh spolu se sprintem, skákání, břišní cviky nebo také jízda na kole – například můžete šlapat co nejsilněji po dobu 30 sekund, poté pomalu šlapat 1 až 2 minuty a v tomto smyslu pokračovat 10 až 30 minut. 

4) Plavání

Plavání patří mezi nejzdravější a zároveň nejefektivnější sporty – procvičíte při něm totiž naprosto celé tělo a mnohdy i svaly, které nelze zapojit při jiných cvičeních. Zároveň jde o skvělý způsob, jak podpořit krevní oběh, a tím také snížit riziko vzniku různých onemocnění, včetně kardiovaskulárních poruch nebo cukrovky. Kromě toho plavání nijak nezatěžuje klouby, tudíž je vhodné pro lidi jakékoliv věkové kategorie. 

5) Jóga

Přestože mnozí považují jógu za pouhé protahování, jedná se o skvělý způsob, jak spálit poměrně velké množství kalorií a dopřát tělu mnoho dalších výhod, které proces hubnutí podporují. Zvláště účinný je tento druh sportování také pro odbourání stresu, což je jedna z nejčastější příčin vedoucích k nabírání kil, nadváze nebo dokonce obezitě. Jógu navíc můžete cvičit naprosto kdekoliv, protože na internetu najdete řadu návodů. 

iZdroj fotografie: Pexels

6) Chůze venku

S hubnutím vám může pomoci i něco tak obyčejného, jako pravidelná chůze venku. Jde o velmi pohodlný způsob shazování kil, který je vhodný zejména pro začátečníky a lidi se sedavým způsobem života. Navíc k ní nepotřebujete žádné extra vybavení, nijak nezatěžuje klouby, a zároveň pobyt na čerstvém vzduchu prospěje vašemu psychickému zdraví. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, zajděte si na 30minutovou procházku alespoň 3-4krát do týdně. 

Zdroj: Healthline

Jaký druh spotu nejlépe vyhovuje vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články