Hubnoucí revoluce: Když to začnete snídat, během měsíce zhubnete přes 4kg

Snídaně je základ dne. Správná snídaně vám nejen dodá energii na celé dopoledne, ale pokud vyberete ty správné potraviny, pomůže vám i zhubnout. A to bez hladovění.

snídaně na hubnutí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vypadá to, že na rčení „snídej jako král, obědvej jako princ a večeř jako chuďas“ skutečně něco je. Nejde však jen o to, že snídáte, ale o to, co snídáte. Zbytky pizzy od večeře nebo tabulka čokolády nejsou to pravé ořechové, zato ovoce,  celozrnné pečivo či zdravá smoothies  jsou už mnohem lepší volbou. Některé potraviny vám dopomohou nejen ke zdravějšímu a energičtějšímu já, ale i k vysněné postavě. 

Snídaně štíhlých šampionů

K přípravě snídaně budete potřebovat kefírové mléko, ovesné vločky, lněné semínko, kakaový prášek a sušené švestky. Jsou to ingredience, které máte pravděpodobně běžně doma, případně je můžete snadno dokoupit v každém obchodě s potravinami. Výhodou této snídaně je mimo jiné i to, že se připravuje dopředu (večer), takže pokud jsou vaše rána spíše hektická, nemusíte se bát, že byste kvůli přípravě snídaně přišli pozdě do práce. Na přípravu jedné porce si připravte:

  • 300 ml kefíru (nebo nízkotučného jogurtu)
  • 2 polévkové lžíce ovesných vloček
  • 1 lžičku mletého lněného semínka
  • 1 lžičku kakaového prášku
  • 5-7 sušených švestek

Vložte švestky do misky a zalijte je 100 ml vroucí vody, přikryjte a nechte 10 minut odstát. Mezitím v jiné misce smíchejte ovesné vločky, lněná semínka a kakaový prášek, následně přidejte kefír a dobře promíchejte. Švestky sceďte, nakrájejte a přidejte do mísy s ostatními surovinami. Znovu dobře promíchejte, mísu dejte do lednice a nechte ji tam přes noc. Lněná semínka i ovesné vločky nasáknou vodu, všechny chutě se krásně spojí a ráno bude snídaně hotová. Při pravidelné konzumaci této snídaně na hubnutí se můžete zbavit i 4 kg měsíčně.

sušené švestky iZdroj fotografie: Pixabay
Sušené švestky pomohou se zácpou i hubnutím

Sušené švestky podporují trávení i zdraví srdce

Sušené švestky se často doporučují ženám těsně po porodu, protože podporují trávení a vyměšování. Jak jsme již na JakZdravě psali, švestky jsou skvělé i pro zdraví srdce a kloubů.  Odborníci z renomovaného zdravotnického webu Healthline také připomínají, že švestky obsahují obrovské množství vlákniny, vitamínů, antioxidantů a dalších mikronutrientů, které významně prospívají celému tělu. Je tedy vhodné je konzumovat pravidelně.

Sušené švestky změkčí stolici a poslouží jako přírodní projímadlo

Lékaři z WebMD dodávají, že sušené švestky jsou také bohaté na draslík, minerál, který pomáhá správné funkci svalů, nervů a srdce. Snězením pěti sušených švestek (tedy minimálního množství obsaženého v našem snídaňovém receptu) získáte přibližně 280 mg draslíku, což představuje asi 12 % doporučené denní dávky pro dospělého člověka.

Lněné semínko napomáhá hubnutí i v boji s rakovinou

Lněné semínko nejenže napomáhá hubnutí a lepšímu trávení, ale také snižuje hladinu cholesterolu, a podle vědeckých studií pomáhá i v boji proti rakovině. Je plné rozpustné i nerozpustné vlákniny, omega-3 mastných kyselin, bílkovin, vápníku, hořčíku, železa, vitamínů B1, B6 a kyseliny listové. Pouhá jedna lžička denně posune vaše zdraví o stupínek výše.

kefír ve sklenici iZdroj fotografie: Depositphotos
Kefír má značné množství výhod.

Kefír vás zbaví přebytečných kil, zánětů i kvasinek

O výhodách kefíru jsme na JakZdravě již také několikrát psali. Stejně jako i jiné kvašené výrobky (včetně například kimči) je mimořádně zdraví prospěšný a je dobře snášen i lidmi, kterým laktóza nedělá dobře. Nejznámější je asi tím, že vyživuje zdravé bakterie ve střevech, a potažmo tedy i imunitní systém. Na hubnutí má také pozitivní vliv, stejně tak na pleť, zmírnění zánětů či eliminaci nepříjemných onemocnění, jako jsou například kvasinkové infekce.

Domácí očistná kúra střev: Lněné semínko ve spojení s kefírem vyženou toxiny z těla

Ovesné vločky i kakao vás zasytí na celé dopoledne

Ovesné vločky, ať už samotné (například ve formě kaše) či jako součást müsli směsí jsou oblíbeným typem snídaně mimo jiné proto, že vám dodají nejen spoustu důležitých živin, ale protože vás skutečně zasytí a zaženou na dlouho hlad. Vy tak následně sníte méně jídla a bude se vám hubnout o poznání lépe. 

Kakao má zase velmi pozitivní vliv na vaši náladu, nehrozí tak, že byste se potřebovali uchlácholit čokoládou hned po příchodu do práce. Kakao navíc zvyšuje energii, snižuje stres, úzkostné i depresivní stavy a zlepšuje soustředění. Určitě tak vydržíte s energií a pocitem sytosti až do oběda.

Jak vám tato snídaně chutná?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články