Břišní tuk zmizí rychlostí blesku, zařídí to legendární nápoj z vaší spíže

Zbavte se břišního tuku snadno a rychle. Stačí vám k tomu švestky a voda. Kromě toho získáte ještě další zdravotní výhody díky vitamínům a minerálům obsaženým ve švestkách.

Miska sušených švestek na stole i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Při hubnutí je nejproblematičtější oblastí bříško, kde se tuk moc rád usazuje. Zbavit se ho jde obtížně. Nejenže kazí fyzický vzhled, ale nadměrné hromadění tuku v oblasti břicha také může způsobit nejeden zdravotní problém. Existují ale přírodní řešení, která vám pomohou se břišního tuku zbavit jedna dvě. Tentokrát vám představíme recept pro hubnutí, který dodává tělu výživu.

Švestky jako odstraňovač břišního tuku

Sušené švestky jsou velmi výživné a pomohou vám odstranit břišní tuk. Švestky jsou známé hlavně díky množství vitamínů a vlákniny, která pomáhá proti zácpě. O jejich využití jako přírodní projímadlo jsme na JakZdravě již psali dříve. Podle webu Healthline švestky též zlepšují zdraví kostí, snižují vysokou hladinu krevního cukru a zlepšují zdraví kardiovaskulárního systému.

Recept na švestkový nápoj

Co budete potřebovat?

  • 100 gramů sušených švestek
  • a 1 litr čisté vody.
Sušené švestky iZdroj fotografie: Pixabay
Sušené švestky vás zbaví břišního tuku a pomohou pro lepší trávení

Postup přípravy receptu:

  1. Švestky a vodu vložte do láhve a uzavřete.
  2. Dejte láhev do ledničky a nechte ji tam týden stát.
  3. Po týdnu můžete láhev otevřít a začít konzumovat zázračný nápoj na hubnutí.

Aplikace a dávkování:

Každé ráno si dopřejte na lačný žaludek jednu sklenici švestkové vody, abyste dosáhli patřičného výsledku.

Další výhody konzumace švestek

Švestky v sobě obsahují velké množství antioxidantů, které bojují proti volným radikálům a oxidačnímu stresu. Tím působí preventivně proti vzniku rakoviny a dalších onemocnění. WebMD zdůrazňuje také obsah vlákniny, která pomáhá nejen proti zácpě, ale je prospěšná pro celý trávicí systém. Antioxidanty v nich navíc pomáhají proti úzkosti. Naše redakce dokonce psala o jejich účincích proti stárnutí.

jablka pomohou zhubnout

5 snadných způsobů bez nepříjemných diet, jak ztratit břišní tuk a žít zdravější život

Sušené švestky obsahují málo sodíku, tuků a nemají v sobě ani tolik cukrů, takže se hodí při hubnutí i pro diabetiky. Kromě nápoje si ze švestek můžete připravit ovocný salát, jíst je čerstvé jen tak nebo si z nich připravit čaj. Hodí se také do smoothie či jako ozdoba na jogurt nebo ovesnou kaši.

Jak často jíte švestky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články