Až 45 kilogramů za rok: Žádné drastické diety, jen primitivní pravidla

Při hubnutí je důležité se zaměřit na zdraví a pohodu, nikoli pouze na čísla na váze. Hubněte s rozvahou a raději pomaleji, zato trvale.

trvale zhubnout i Zdroj fotografie: Freepik
                   

O hubnutí vycházejí stovky, možná i tisíce článků týdně. Bohužel velká část z nich funguje jen krátkodobě nebo vůbec. Často jsou příliš drastické a z dlouhodobého hlediska tedy neudržitelné. Pokud však chcete skutečně a trvale zhubnout, musíte na to jinak. Pak se nemusíte řídit extrémním jídelníčkem, ani cvičit hodiny a hodiny týdně. 

Změňte vnitřní nastavení

Hubnutí není pouze o ztrátě kilogramů, ale spíše o změně životního stylu a přístupu k sobě samému. Při hubnutí by mělo být vaším hlavním cílem znovuzískání zdraví, vitality a pohyblivosti nikoli pouze číslo na váze. Mějte na paměti, že hubnutí je dlouhodobý proces, ne krátkodobý projekt. 

Prvním krokem k úspěšnému hubnutí je tedy změna myšlení. Je důležité si uvědomit, že na vysněnou váhu se nedostanete přes noc a vysoce pravděpodobně ani za několik měsíců (tak rychle jste přece ani nepřibrali). Hubnutí zkrátka vyžaduje trpělivost a vytrvalost, jak už jsme na JakZdravě ostatně zmiňovali několikrát. 

meditace iZdroj fotografie: Depositphotos
Meditace je skvělý způsob, jak bojovat se stresem

Snižte míru stresu

Boj s každodenním stresem je při hubnutí důležitý. Stres má negativní vliv na celé tělo, ovlivňuje i hormonální rovnováhu a proces hubnutí. Nehledě na to, že mnoho lidí má tendenci stres zajídat. A poslední, co při hubnutí chcete, je spořádat večer po náročném dni tabulku čokolády a dva balíčky chipsů. Snažte se proto najít způsob, jak se stresem bojovat. Může se jednat o meditaci, jógu, dechová cvičení či pravidelné procházky do přírody. Pozitivní naladění a méně stresové zátěže vám skutečně pomohou trvale zhubnout.

Nenechte se lapit stresem! Pomocí správné meditace to zvládnete

Spoléhejte na malé změny

Zaveďte do své denní rutiny drobné zdravé návyky. Každý den se snažte dostatečně spát, trochu více se hýbejte (vyjděte schody, vystupte o zastávku dřív), zvolte si o něco zdravější jídlo, vypijte o sklenici vody více. Jak jsme na JakZdravě již vysvětlovali, i malé změny totiž mohou mít velký dopad. Navíc se vám je podaří rozhodně udržet déle než nějakou drastickou dietu. Můžete tak trvale zhubnout třeba 45 kilo za rok. Bez dření a velkého odříkání.

Pokud se vám podařilo trvale zhubnout, jaký tip byste našim čtenářům dali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články