S tukovou dietou se hubne samo. Kromě mizejících kilogramů a posílení srdce lze pozorovat i zlepšení psychické rovnováhy

Zdravé tuky jsou důležitý prvek, bez kterého se lidské tělo neobejde. Konzumace správných potravin vám proto pomůže nejen zhubnout.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se řekne dieta, mnoho lidí si představí poloprázdný talíř se suchou rýží. Existují však skvělé alternativy, které vám pomohou shodit přebytečná kila jen za cenu několika menších změn v jídelníčku, a to zejména doplnění potravin s dostatkem zdravých tuků a omega-3 mastných kyselin. Tyto sloučeniny totiž podle dietoložky Sade Meeks skvěle prospívají zdraví srdce, podporují metabolismus a pomáhají tělu lépe spalovat kalorie. Níže jsme pro vás připravili skvělý jídelníček tukové diety pro snadnější hubnutí. 

Dieta založená na zdravých tucích

Ačkoliv to zní paradoxně, zdravé tukové složky jsou velmi prospěšné pro efektivní metabolismus. Umožňují totiž postupné snižování hmotnosti, aniž byste se museli uchylovat k vyčerpávajícím hladovkám a cvičení v posilovně. Stačí se jen každý den trochu projít, zaběhat si, nebo vyjet do přírody na kole. Dieta by měla vypadat následovně: 

 • Snídaně: Snídaně je základ úspěšného dne. Měli byste si připravit ovesnou kaši a přidat do ní různá semínka – nejlépe chia nebo lněné semínko. Aby byla směs co nejchutnější a nejprospěšnější, ochuťte ji medem, skořicí a na vrch si nakrájejte banán s lesními plody. Všechny tyto ingredience vás udrží sytými až do oběda. 
 • Oběd: Před obědem byste si měli vždy dopřát kvalitní zeleninou polévku. Ta prospívá očistě těla a pomůže vám doplnit veškeré potřebné živiny a antioxidanty. Dále si připravte dušené libové maso nebo tučnou rybu s kvalitním pečivem, rýží nebo brambory. 
 • Odpolední svačina: Jako nejlepší možnost pro odpolední svačinku se nabízí ovoce nebo hrst ořechů. Rozhodně byste se však měli vyhýbat tvarohu – ten můžete přidat do snídaně.   
 • Večeře: Večer byste již neměli zatěžovat tělo nadměrným množstvím těžkých jídel. Připravte si proto míchaná vajíčka nebo omeletu se zeleninou a trochou kvalitního pečiva. Můžete přidat také kvalitní šunku.
 • Pozdní večerní svačina (nejpozději do 22:00): Pokud budete mít hlad ještě před spaním, rozhodně si můžete dopřát ještě kelímek řeckého jogurtu s vlašskými ořechy nebo tenký plátek černého chleba lehce namazaným máslem.
iZdroj fotografie: Freepik

Je také velmi důležité zmínit, že byste během každého dne měli pít dostatek vody, minimálně 2–3 litry. Dále je také vhodné pít kvalitní zelený čaj, který vám pomůže odstranit veškeré toxiny a nastartuje váš metabolismus. Pro tuto dietu je pak také vhodné konzumovat rybí tuk. 

Jak zhubnout s rybím tukem

Rybí tuk patří mezi nejzdravější a nejpřínosnější doplňky stravy vůbec. Pro tuto dietu je jako dělaný – je ovšem důležité si uvědomit, že jeho užívání nalačno může vést ke gastrointestinálním poruchám. Tento produkt byste měli užívat v malých dávkách: každých 20–25 dní byste si měli udělat přestávku na 4 měsíce. Během doby jeho užívání vám však přinese následující přínosy: 

iZdroj fotografie: Depositphotos
 • podporuje zdraví srdce a krevní oběh
 • snižuje vysoký krevní tlak a chrání před vznikem cukrovky
 • podporuje zdraví mozku
 • podporuje zdraví očí
 • snižuje nadýmání
 • podporuje zdraví pokožky
 • pomáhá odbourávat nahromaděné tuky
 • léčí deprese a úzkosti
 • podporuje dobrou paměť

Pokud vaše nadváha nepřesahuje 15 kilogramů, můžete konzumovat 1–2 gramy rybího oleje dvakrát denně. Jestliže však nadváha přesahuje výše uvedenou hodnotu, odborníci nedoporučují překročit dávku 5–6 tobolek po 1 gramu denně.

Jaký typ diety preferujete vy?

Zdroj: HealthLine
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Pes vyl na hlubokou jámu a odmítal se odsud hnout. Když se kolemjdoucí podíval dovnitř, zděsil se a ihned vyrazil na záchrannou akci
Události247
Události247
Vánoce bez bramborového salátu? I to je možné. Brzy má totiž ve velkém zdražit potravina, která je pro jeho výrobu nezbytná
VědaŽivě
VědaŽivě
Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů
adbz
adbz
Sedáky v kuchyni vám umožní snížit teplotu v místnosti