Zbavte se nevzhledných tukových polštářků v podpaží. Důvěřujte zkušenostem fitness trenérů

S blížícími se teplými dny stále více lidí dumá nad tím, jak učinit své paže přitažlivějšími. Zásoby tuky v nich uložené jim totiž nesvědčí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Komu by se líbily ochablé paže, které jsou v tílku s krátkým rukávem tolik viditelné. Jedná se o estetický nedostatek, jenž se většinou zhoršuje s věkem a přibývajícími kilogramy. Otázka zní, jestli se s tím dá něco dělat? Určitě ano a je dobré začít zavčasu, abyste do léta stihli vzhled svých paží zlepšit, říká dietetička Dana Ellis Hunnes, Ph.D.

Jak je to s rozmístěním tuku u žen

Tuk v určité míře náš organismus potřebuje. Nelze se bez něho obejít. Je důležitý pro ukládání vitamínů, chrání orgány a podílí na fyziologických procesech v těle. Jenže je-li ho nadbytek, pak obvykle udělá více škody než užitku. U žen platí, že se jim tuk více než do oblasti břicha ukládá do rukou a nohou, což je přirozené a není třeba se tím tolik stresovat.

Když se vám tuk na pažích nelíbí

Je možné, že s tukovými zásobami na pažích nemusíte být zcela spokojeni. Pak vás nejspíš bude zajímat, za jak dlouho se ztratí. Je na to jednoduchá odpověď, protože je to těžké předvídat. Samozřejmostí je spálit více kalorií, než přijmete. Hovoříme o tzv. kalorickém deficitu, který je nutné u hubnutí dodržovat.

A zapamatujte si, že svaly spalují kalorie rychleji než tuk. Ztráta tuku na pažích bude pravděpodobně trvat nějakou dobu v závislosti na množství aktivity, stravě a genetice. Ovlivňují ji také hormony, spánek a stres.

iZdroj fotografie: Pixabay
Pro posilování paží je vhodné silové cvičení

Nestresujte se tukem na pažích

Jestliže chcete zhubnout tuk na pažích, je třeba začít žít aktivním životním stylem. Ten obnáší pestrou a vyváženou stravu, kardio a silový trénink. Kombinací těchto faktorů s dodržením kalorického deficitu začnete hubnout, a to prakticky všude po těle, tedy i na pažích. Přímo ztrátu tuku na pažích jinak ovlivnit nelze.

Pro zhubnutí paží dodržujte tato pravidla

Zařaďte do svého jídelníčku hodně vlákniny, která vám s hubnutím pomůže. Budete se cítit plnější, přitom sníte méně kalorií. Vhodná jsou chia semínka. Důležité je dodržovat pitný režim, tedy vypít minimálně 2,5 litru tekutin denně. Dejte přednost rostlinné stravě a vyhýbejte se sladkým nápojům, které jsou plné cukru. Ve volném čase cvičte, choďte nebo běhejte. Dopřejte si dostatek spánku a minimalizujte stres, nejlépe meditací.

Jakým způsobem posilujete svoje paže vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí