Stlačení jediného bodu zastaví průjem, bolest žaludku i křeče

Naučte se využívat akupresurní body na vašem těle ve svůj prospěch. Pro zbavení se zažívacích obtíží vám stačí jeden jediný bod a za pár minut máte po problémech.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Akupresurních bodů máte na těle víc než dost. Hned na dosah ruky dokonce jeden, který vám pomůže při zažívacích obtížích. A skutečně velmi rychle. Akupresura se používá už po tisíce let. Jde o velmi snadnou metodu, tak proč ji nevyzkoušet, jakmile se vám naskytne příležitost?

Bod vedle zápěstí

Tajemný bod, který dokáže zastavit průjem, křeče a bolesti žaludku, máte normálně na očích. Najdete ho hned vedle zápěstí. Když otočíte ruku dlaní vzhůru, položte palec doprostřed ruky, kde končí zápěstní kůstky. Nyní posuňte malinko, ale skutečně jen malinko, k malíkové straně a váš bod je nalezen.

Jak na akupresuru

Akupresura spočívá ve vyvíjení tlaku na určitý bod. Ten jste již nalezli. Nyní ho stačí jen zmáčknout. Mačkejte ho nepřetržitě po 2 minuty a účinek by se měl brzy dostavit. Pokud se nedostaví, buď nemáte správný bod nebo jsou vaše problémy tak silné, že bude lepší vyřešit je jinak. Ovšem při nepříjemném pocitu po jídle by tento bod měl stačit, aby vás zase vrátil do pohody.

Od odborníka skutečně zabírá

Jestliže jste k akupresuře a akupunktuře skeptičtí a váš neúspěch z mačkání bodů to jen utvrzuje, neházejte ještě flintu do žita. Tyto metody staré čínské medicíny spolehlivě působí. Už jen síla doteku má na tělo fantastické účinky. To je také důvod, proč tolik lidí vyhledává masáže. Když dokáže dotek zmírnit stres a přinášet relaxaci a příjemné pocity, proč by si neporadil s nevolností a další řadou zdravotních potíží?

Hledání akupresurního bodu na spodní straně zápěstí iZdroj fotografie: Freepik

Než akupresuru zatratíte, zkuste navštívit odborníka. Poradí vám a bezpečně vám ukáže, kde přesně body hledat, jakou silou a jakým způsobem je stlačovat a jistě po jeho dotecích zjistíte, že stará čínská metoda opravdu funguje. Možná pak dostanete chuť vyzkoušet také akupunkturu.

Na ruce je více užitečných tlakových bodů s různými účinky. Vyzkoušejte je také. Možná vyřeší váš problém.

Jaké máte zkušenosti s mačkáním akupresurních bodů?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články