Bolesti a záněty ucha vyřeší česnek svými antibakteriálními účinky

Bolest ucha bývá nejčastěji doprovodný a nepříjemný příznak zánětu středouší. Lidové léčitelství má na to jednoduchý domácí lék, který voní po česneku.

i Zdroj fotografie: Luis Miguel Bugallo Sánchez / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Česnek si v lidové medicíně vydobyl přezdívku přírodní antibiotikum. Vděčí za to svým antibakteriálním, antivirovým a protiplísňovým účinkům. Pomáhá léčit zánět a umí tišit bolest. To jsou všechno vlastnosti, které se dají využít, když bolí ucho. Výzkumnice a odbornice přes zdravotní péči Debra Rose Wilson dodává, že konzumace česneku posílí váš imunitní systém a pomůže vám zvládnout nachlazení mnohem rychleji.

Lidový recept na kapky do uší

Tento recept se hodí při zánětu středního ucha, který je spojen s neodbytnou bolestí, ale lidová medicína dokonce zaznamenala mnoho případů, kdy tyto kapky lidem zlepšily sluch. Možná se hodí upozornění, že mnoho ušních lékařů zastává názor, že by se do ucha nemělo kapat nic bez konzultace s lékařem. Proto pokud se rozhodnete recept na sobě vyzkoušet, činíte tak na vlastní nebezpečí.

Co budete potřebovat?

  • 3 stroužky česneku,
  • olivový olej
  • a lahvičku s kapátkem.

Postup přípravy kapek:

  • Oloupejte česnek a vymačkejte z něj šťávu tak, abyste jí získali co nejvíce.
  • Smíchejte šťávu s olivovým olejem tak, aby obě přísady byly ve stejném poměru.
  • Směs nalijte do lahvičky nebo naberte rovnou do kapátka.

Aplikace:

Do ucha kapejte vždy 3-4 kapky. Poté zakryjte ucho vatou nebo gázou. Aby vám kapky v uchu vydržely co nejdéle, je dobré si na chvíli lehnout s postiženým uchem nahoru.

Rozdrcený česnek na lžíci na pytlovině a modrém podkladě iZdroj fotografie: Freepik

Jestli vás domácí medicína zajímá a máte s česnekem dobré zkušenosti, nemusíte zůstat jen u kapek do ucha. Můžete použít i celý stroužek česneku a vložit si ho do ucha.

Co na to říká věda?

Podle vědecké studie u dětí s bolestmi ucha bylo potvrzeno, že lokální aplikace česneku může skutečně pomoci zmírnit bolest ucha. Jednalo se o přírodní kapky obsahující česnek a další rostlinné složky, které se ukázaly být stejně účinné jako volně prodejné ušní kapky.

Pokud vaše děti bolí ucho v důsledku infekce středního ucha, neztrácejte čas babskými radami a vyhledejte včas odborníka. Je-li zánět středouší v počátku, lze vyléčit antibiotickými kapkami na předpis a vyhnete se tak bolestivému zákroku v podobě píchání uší.

Jaké přírodní recepty a babské rady už jste na sobě vyzkoušeli? Pomohly vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články