Bolesti kloubů i zad zmizí jedna báseň, chce to obyčejnou hliníkovou folii

Hliníková fólie vám může posloužit nejen při vaření, ale také na bolesti zad a kloubů. Stačí ji správně použít a budete se během chvilky cítit mnohem lépe.

alobal i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hliníkovou fólii má doma pravděpodobně každý. Ne všichni si ovšem uvědomují, že tento užitečný materiál lze použít mimo vaření také ve prospěch svého zdraví, a to hned několika jednoduchými způsoby. Skvěle si dle webu Shareably poradí například s nepříjemnými bolestmi kloubů, zad a například také s popáleninami na těle. Přestože se léčebná metoda může zdát neobvyklá, je velmi účinná a mnoho zastánců tradiční medicíny se k ní začalo čím dál víc přiklánět. Samozřejmě je nutné používat alobal podle správného návodu. 

Poradí si s bolestmi kloubů

Použití hliníkové folie ocení se vší pravděpodobností lidé, kteří neustále trpí bolestmi kloubů kvůli výkyvům počasí či jiným neovlivnitelným faktorům. Metoda použití je přitom velmi jednoduchá. Stačí položit alobal na všechna místa, která vás bolí, a nechat ho působit celý den nebo klidně i přes noc. Takto postupujte po dobu 10 až 12 dnů, přičemž jakmile proceduru dokončíte, budete se cítit mnohem lépe a nepříjemné pocity budou pryč. Pokud by však bolest nepolevila, pak můžete po týdenní pauze pokračovat, dokud se nebudete cítit lépe. 

Alobal jako prostředek k úlevě od bolestí

Zabalila si na 1 hodinu nohy do hliníkové fólie, účinek jí vyrazil dech

Skvělá pomoc při popáleninách 

Alobal si dokáže skvěle poradit s popáleninami či opařením způsobeným ohněm, vroucí vodou nebo jinou kapalinou. Pokud se tak stane, jednoduše dle webu alufoil zasažené místo ponořte do studené vody na několik minut, a pokud není kůže poškozená, vysušte ji měkkým hadříkem. V případě, že však došlo k poškození, použijte sterilní gázu, která absorbuje vodu z rány. Poté na postižené místo naneste tenkou vrstvu masti (aby se látka nepřilepila k ráně), zabalte do alobalu a nechte zábal působit, dokud se bolest neztratí. 

Žena s popáleninou na ruce iZdroj: Depositphotos
Alobal dokáže účinně zmírnit popáleniny na těle

Fantomové bolesti po amputaci 

Alobal je natolik účinný, že si dokáže poradit i s tzv fantomovými „bolestmi“, které se objevují po amputaci určitých částí těla. Použít jej můžete v tomto případě tak, že jím obalíte část těla, která byla amputována a poté zafixujete obvazem nebo páskou a necháte několik hodin působit. Již během chvilky byste se měli cítit mnohem lépe. Podle alternativní medicíny pak může přiložení hliníkové fólie na určitá místa na těle aktivovat různé meridiány a zmírnit další druhy bolestí, například páteře, krku, ramen a kolen.

Pomáhá léčit příznaky nachlazení a chřipky

Chřipka či nachlazení patří mezi nejběžnější problémy, se kterými se většina lidí potýká během chladných měsíců. Pokud vás unavuje bojovat proti virům pomocí chemických léků či jiných způsobů léčby, pak můžete využít hliníkovou fólii. Tou si stačí zabalit obě nohy (nejlépe šest až sedm vrstev střídavě s obvazem) a nechat působit alespoň jednu hodinu. Proces opakujte po dvou hodinách ještě jednou a po dalších dvou hodinách znovu. Na webu JakZdravě jsme také již dříve psali o typických příznacích toho, že na vás jde chřipka

Alobal jako pomocník při bolesti kloubů

I hliníková fólie umí léčit, poradí si s chřipkou, nachlazením i popáleninami

Dokáže minimalizovat nebezpečný zánět 

Zánět může v těle vzniknout z různých důvodů a většinou je pro organismus velmi prospěšný. Pokud se z něj však stane chronický problém, mohlo by se to vážně podepsat na vašem zdraví. Pomoci vám s ním dokáže i v tomto případě obyčejná hliníková fólie, a to stejně jako při nachlazení a chřipce. Je samozřejmě důležité poznamenat, že v každém případě je lepší poradit se o zánětu nejprve s lékařem. 

Jak se hliníková fólie osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články