Jestli vás často bolí uši nebo trpíte nadměrnou tvorbou mazu, česnek by mohl být váš zázračný lék. Obsahuje velké množství léčivých látek a poradí si rychle se zánětem.
Česnek je silné přírodní antibiotikum, které se používá v lidovém léčitelství po staletí. Obsahuje velké množství vitamínů a antioxidantů, což z něj činí jedinečný lék nejen proti akutně probíhajícím nemocem, ale také v jejich prevenci.
Česnek k vnitřnímu i zevnímu použití
Česnek se dá konzumovat i přikládat ve formě obkladů. O tom, že má antibakteriální účinky vědí lidé už od nepaměti. Dnes ho ale známe spíš už jenom z kuchyně. A to je veliká škoda, protože česnek vám může pomoci zrychlit dobu uzdravování při nachlazení nebo chřipce. Když se užívá preventivně, posiluje imunitní systém, jak píše i web Healthline.
Česnek a jeho účinky na zdraví
Kromě respiračních onemocnění se česnek doporučuje při problémech s trávením, protože zvyšuje produkci trávicích šťáv. Pomáhá zmírňovat střevní křeče a dokonce vás i odčerví, jak potvrzuje web SpiceWorld. Česnek bojuje proti vysokému tlaku a snižuje riziko srdečních chorob. Pečuje o stěny cév a zabraňuje vzniku aterosklerotických usazenin. Také má tendenci snižovat cholesterol a léčit záněty. Funguje i na křečové žíly, jak psala naše redakce již dříve.
Na ušní potíže – česnek do ucha
Pokud vás často bolí uši nebo trpíte na ušní záněty, česnek je vhodný přírodní lék. Dokáže potlačit bolest a jeho silný protizánětlivý účinek pomůže vyléčit váš problém. Funguje i proti nadměrné tvorbě ušního mazu. Jediné, co musíte udělat, je dát si malý kousek česneku do ucha a ráno ho vyndat.
Pokud je vám česnek v uchu nepohodlný, zkuste to jinak. Vymačkejte si z něj šťávu a tu si kápněte do ucha. Dosáhnete stejného efektu. Na jedno ucho stačí maximálně 2-3 kapky. Pokud si nejste jistí, určitě uděláte nejlépe, když se poradíte s lékařem, zda je tato forma léčby pro vás vhodná. Česnek můžete využít také k potlačení příznaků rýmy, jak jsme na JakZdravě již psali.