Jak na křečové žíly: K jejich kompletnímu zničení poslouží obyčejný česnek

Česnek – přesněji řečeno jeho slupka – se ukázala jako jeden z největších bojovníků proti křečovým žilám. Pomůže však i s řadou dalších onemocnění.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Křečové žíly jsou výsledkem souhry několika faktorů, jmenovitě genetiky a životního stylu. Pokud měli křečové žíly vaši předci a vy se stravujete nezdravě a moc se nehýbete, s největší pravděpodobností se jim nevyhnete. Genetiku neovlivníte, ale svůj život ano. Snažte se tedy o zdravější životní styl a zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které vám v boji s křečovými žilami pomohou. Jednou z nejmocnějších je obyčejný česnek. 

Nevyhazujte česnekové slupky, vyrobte z nich lék

Slupky z  česneku jsou běžně vnímány jako kuchyňský odpad. Můžete je však využít ku svému prospěchu. Česnekové slupky totiž obsahují silný antioxidant kvercetin, který reguluje krevní tlak a zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním, protože čistí a posiluje cévy. Nejsilnějším účinkem této složky je její schopnost čistit tělo od toxinů, bývá proto často spojována i s lepší imunitou a dlouhověkostí. Kvercetin je obsažen v celém česneku, ale nejvíce je ho právě ve slupce.

Kvercetin naleznete i v jiných potravinách, nejčastěji v těch, které mají tmavou slupku. Například v červené cibuli, ostružinách, třešních a borůvkách, nebo třeba v rajčatech. Je považován za silné přírodní antihistaminikum, pomůže vám tedy zmírnit projevy alergií. Vhodný je i při revmatické artritidě, dně a jakýchkoli zánětlivých onemocněních. 

Jak vyrobit přírodní lék z česneku

Jedním z největších bojovníků proti křečovým žilám jsou flavonoidy, a to především hesperidin, diosmin a již zmiňovaný kvercetin. Pomáhá také dostatečný přísun vlákniny a nezapomínejte na vitamin C. V době držení níže popsané česnekové kúry se proto snažte jíst i dostatek citrusových plodů – jednak obsahují bioflavonoidy (zejména právě kvercetin) ale také vitamin C a tyto složky se vzájemně podporují.

citrusové plody iZdroj fotografie: Freepik

Česneková kúra

Nasypte do hrnku vařící vody jednu polévkovou lžíci nasekaných česnekových slupek a nechejte je 15-20 minut odstát. Vodu následně sceďte a po úplném vychladnutí vypijte. Tuto vodu z česnekových slupek byste měli pít třikrát denně po dobu jednoho měsíce, poté udělat 10denní přestávku a kúru zopakovat.

Jak jsme již výše zmínili, česnekové slupky obsahují více cenných látek než samotný česnek. Jsou bohaté na specifické flavonoidy, které snižují krevní tlak a obsahují velké množství vlákniny. Všechny tyto složky jsou vynikající pro zdraví srdce, zažívací potíže a snižování cholesterolu.

Další využití slupek z česneku

Při používání česnekových slupek dbejte na to, aby byl česnek v bio kvalitě, jinak do těla vnášíte pesticidy. Pokud slupky česneku usušíte a nasekáte najemno nebo pomelete, můžete je přidávat do polévek a luštěninových pokrmů, připravovat z nich léčivé a omlazující čaje či nálevy. Když smícháte malou lžičku drcených česnekových slupek se sklenicí vody, získáte dobrý preventivní prostředek proti průjmu. Česnekové slupky můžete využít také před sportovním utkáním nebo když vás čeká jiná náročná fyzická aktivita, protože zvyšují vytrvalost.

Jak využíváte česnekové slupky vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články