Lék našich babiček: Vyléčí astma, kašel, choroby srdeční, nespavost i artritidu

Česnek podporuje imunitní systém a pomáhá s léčbou mnoha nemocí. Je to přírodní antibiotikum známé svým výrazným aroma i chutí. Co se stane, když k němu přidáte mléko?

Mléko ve džbánu a sklenici na černém pozadí i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Oslabená imunita způsobuje, že si na vaše tělo troufnou bakterie a viry. Ty vyvolají řadu nemocí, nejčastěji to bývá kašel, rýma a nachlazení. Abyste podpořili imunitní odpověď organismu a výrazně zkrátili dobu léčby, využijte léčivé síly přírody a sáhněte po extrémně silném antibiotiku – česneku.

Mléko a česnek

Zní to jako divná kombinace, ale právě mléko promění česnek v hotový zázračný lék. Syrový česnek u mnoha lidí dokáže nepříjemně podráždit žaludek a způsobit bolest či pocit plnosti. Mléko pálení česneku neutralizuje a vy tak můžete naplno využít jeho léčivé účinky. O pozitivech samotného česneku na zdraví naše redakce informovala dříve.

Recept na česnekové mléko

Co budete potřebovat?

  • 10 rozmačkaných stroužků česneku,
  • 500 ml mléka,
  • 2-3 čajové lžičky cukru
  • a 250 ml vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Mléko a vodu nalijte do hrnce a přidejte rozmačkaný česnek.
  2. Přiveďte směs k varu.
  3. Na mírném ohni povařte zhruba 5 minut.
  4. Dávejte pozor, aby mléko nevzkypělo a občas promíchejte.
  5. Po odstavení přidejte cukr a zamíchejte.

Aplikace a poznámky:

Česnekové mléko se pije ještě teplé, ne však horké. Vařením přijdete o část léčivých účinků česneku, ale ne o všechny. Bez vaření by ovšem česnek mohl podráždit váš trávicí trakt.

Stroužky česneku ve slupce iZdroj fotografie: Pixabay
Česnek je silné přírodní antibiotikum. Se syrovým to ale nepřežeňte, max. 3 stroužky denně

Účinky česnekového mléka

Česnekové mléko úspěšně léčí kašel. Česnek v něm ničí bakterie, a pokud se rozhodnete přidat ještě kurkumu, znásobíte jeho protizánětlivé účinky. O účincích kurkumy jsme psali na JakZdravě již dříve. Pokud vydržíte užívat česnekové mléko alespoň týden, měl by se vám snížit cholesterol, čímž se sníží riziko rozvoje srdečních problémů, zmírní se bolesti kloubů i astma.

Kupované mandlové mléko nemusí být vždy zdravou variantou ke kravskému. Zpravidla obsahuje řadu nezdravých látek

Pokud bojujete s nespavostí, česnekové mléko by mohlo být dobrou volbou. I samotné mléko má totiž zklidňující účinky, uvolní vás a pomůže vám snadněji usnout, jak potvrzuje WebMD. Kromě toho česnekové mléko posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci. Zlepšuje trávení a funguje proti průjmu. Web Healthline také udává, že detoxikační účinek česneku je tak silný, že dokáže pomoci i nemocným játrům.

Jaké jsou vaše zkušenosti s léčivou silou česneku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články