Odstranění chloupků na obličeji: Seznam doporučených praktik, které přináší nejlepší výsledky. Už jste zkoušeli želatinu?

Přáním většiny žen je mít hladkou pleť na obličeji bez jediné nedokonalosti. K tomuto cíli se přiblíží jen málokterá. Trápí je pupínky, vyrážky, akné i nevzhledné chloupky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Módní diktát a tlak společnosti je neúprosný. V hlavní roli je dokonalý mladistvý vzhled, tak jako to vídáme u modelek na fotografiích v lifestylových časopisech. Co na tom, že u některých šikovný grafik vyretušoval v grafickém programu to, co nezapadalo do tohoto konceptu. Přesto právě tento vizuál ovlivňuje řadu žen, které touží vypadat co nejlépe. Zdravotní sestra Cynthia Cobb, DNP radí svým klientkám i v situaci, kdy je „zdobí“ nevzhledný knírek pod nosem.

Nejrychlejší je holení

Praktické elektrické holicí strojky jsou schopné zbavit tmavého chmýří na bradě či nad rtem rychle a spolehlivě. Výsledek ale není dlouhodobý, protože hladká tvář vydrží maximálně jeden až tři dny podle toho, jak rychle ženě chloupky rostou. Metoda je to poměrně bezpečná, ale jejím vedlejším účinkem jsou zarostlé chloupky. Je možné se jich zbavit během několika dnů.

Dobrá je také pinzeta

Nemáte-li doma holicí strojek, tak podobnou funkci má pinzeta, jež bývá součástí manikúry. Jedná se o účinný a levný způsob, jak odstranit chloupky na obličeji. Na rozdíl od strojku nebo žiletky pinzeta odstraní chloupek i s jeho kořínkem. Vhodné je použít ji při tvarování obočí. Výsledek vydrží po dobu až osmi týdnů.

Jednoduchá maska na odstranění chloupků v obličeji

K přípravě masky na odstranění chloupků je zapotřebí 1 lžíce želatiny, 1 lžíce mléka a jedno rajče. Z rajčete je třeba získat čistou šťávu. Stačí, když ho pomelte a přeceďte přes gázu. Šťávu následně smícháte s ostatními ingrediencemi a ve vodní lázni ji začnete zahřívat do chvíle, až se želatina rozpustí. Pak použijete štětec k aplikaci směsi na chloupky na obličeji. Masku necháte zaschnout, poté ji opatrně odstraníte. Obličej umyjete teplou vodou a ošetříte vhodným krémem. Směs lze používat několikrát týdně.

iZdroj fotografie: Pixabay

Peroxid vodíku

Při použití na obličeji je třeba mít k dispozici 6 až 9 % peroxid vodíku. Ten chloupky zesvětlí, takže tolik nerazí. Do peroxidu namočíte kousek vaty a tu přiložíte na chloupky. Necháte působit 30 minut a pak omyjete obličej vodou. Druhou možností je smíchat 50 ml peroxidu s pěti kapkami amoniaku a lžičkou tekutého mýdla. Na dobu 15 minut natřete obličej, a potom ho opláchnete heřmánkovým odvarem.

Máte nějaké zaručené metody na odstranění chloupků v obličeji?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články