7 uklidňujících cviků pro zmírnění bolesti nohou: Můžete je provést kdykoli a kdekoli, efekt je okamžitý

Bolest chodidel může ovlivnit celkové zdraví vašeho těla. Abyste se jí zbavili, postačí vám každodenní praktikování těchto cviků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bolest nohou způsobují různé příčiny nezdravého životního stylu, a pokud není léčena včas, může mít velmi negativní dopad na zdraví jedince – podle Dr. Gregory Minnis je proto nezbytné, abyste svým chodidlům v takovém případě věnovali dostatečnou péči. Mezi nejosvědčenější metody, jak se tohoto problému zbavit, patří především uklidňující cvičení, které je dostatečně uvolní a veškerou bolest zaženou během několika minut. 

1) Protažení prstů na nohou ve stoje 

Stoupněte si rovně na podložku a vyzdvihněte se „na špičky“ – a to takovým způsobem, aby vaše prsty zůstaly položené na zemi a paty byly vyzdvižené ve vzduchu. V této poloze setrvejte alespoň 20 sekund, poté položte chodidla zpět na podložku.

2) Protažení kotníků v kleku 

Začněte tak, že si kleknete, a poté posaďte boky na paty. Vypněte hrudník a ruce položte na podlahu za sebe. Pak se opřete do dlaní, abyste pocítili co nejhlubší protažení. V této poloze vydržte minimálně 20 sekund.

3) Protažení v sedě 

Posaďte se na podlahu s nohama nataženýma rovně před sebou a nasměrujte svá chodidla rovně nahoru. Následně začněte střídavým pohybem nohy protahovat dolů a opět směrem ke svým holením. Měli byste cítit tah především v nártech a lýtkách. Cvičení opakujte 10x. 

4) Roztahování prstů

Opět začněte tak, že chodidla natáhnete rovně před sebe a nasměrujte je ke stropu. Poté se zaměřte na prsty, roztáhněte je co nejvíce do stran a napočítejte do tří. Čím déle však vydržíte, tím lepší účinek vám toto cvičení přinese. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Chodidla k sobě

Posaďte se s nohama nataženýma rovně před sebou, poté je otočte směrem k sobě a přitáhněte je tak, aby se dotýkaly. Toto cvičení může být poměrně náročné, a proto se v této poloze snažte vydržet alespoň 3 vteřiny. Nakonec se uvolněte a svá chodidla opět nasměrujte dopředu. 

6) Protažení vnitřních kotníků 

Začněte vsedě s nohama nataženýma před sebou a s pokrčenými špičkami prstů. Vytočte chodidla směrem ven, vydržte několik sekund, pak se uvolněte, přičemž chodidla opět vytočte dopředu. Cvičení opakujte alespoň 3x. 

7) Stisknutí špiček

Poslední cviky je zapotřebí provést opět vsedě s nohama nataženýma před sebou. Chodidla uvolněte a pokrčte prsty – jako byste jimi chtěli uchopit nějaký předmět. Napočítejte do 3, cvičení opakujte pětkrát, poté se uvolněte a ještě chvíli chodidly jen tak kružte na všechny strany, abyste je kompletně uvolnili. 

Jaké cviky se pro úlevu od bolesti chodidel nejlépe osvědčily vám? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články