Doma ho máme všichni: Ten nejlepší lék na bolest v krku stojí jenom 0 Kč a 5 minut času

Pokud vás trápí bolest v krku či jiné, méně závažné problémy, sáhněte po tomto účinném domácím léku. Neutratíte za něj nic, a navíc působí zcela přirozeně a ihned.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bolest v krku je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři, aby vám jej pomohl vyřešit, nebo užívat komerční léky plné chemie. Skvěle vám podle lékařky Kim Chin totiž pomůže obyčejný jablečný ocet, který působí téměř ihned, a to navíc zcela přirozeně. Kromě toho za něj nemusíte utrácet plno peněz, jako to je v případě jiných výrobků z lékáren – ty často ani nefungují natolik účinně, jak by měly. 

Jablečný ocet proti bolesti v krku

Pokud vás zastihly nepříjemné bolesti v krku, nemusíte nutně spěchat k lékaři a kupovat si komerční výrobky z lékáren pro jejich léčbu. Otravných příznaků se můžete zbavit i svépomocí, a to právě díky jedinečnému jablečnému octu. Ten totiž obsahuje silné sloučeniny a přirozeně dezinfikuje organismus, díky čemuž dokáže odstranit řadu problémů a výrazně usnadnit tělu regeneraci. Kromě toho také pomáhá zabraňovat šíření infekce, takže zbytečně nenakazíte své nejbližší a vyléčíte se mnohem rychleji, než v případě běžného postupu. 

Bolest v krku trápí v zimě téměř každého. Návštěva lékárny však není potřeba, doma lze vytvořit extrémně účinné kloktadlo

Nejjednodušším způsobem, jak využít jablečný ocet ve svůj prospěch a zbavit se nepříjemných bolestí v krku, je jeho pravidelné kloktání – samozřejmě jej musíte prvně smíchat s vodou, neboť samotný výrobek je podle webu HoustonMethodist příliš silný a mohl by vám způsobit značné podráždění v dutině ústní. Stačí si vzít skleničku, naplnit ji z půlky vlažnou vodou a přilít trochu tohoto účinného přípravku (použijte zhruba 1 či 2 polévkové lžíce). Obě ingredience dobře promíchejte, poté je minutu až dvě kloktejte a nakonec vyplivněte. 

Pomůže i s žaludečními křečemi

Jablečný ocet samozřejmě nabízí mnohem více přínosů, než pouze léčbu nepříjemných bolestí v krku. Toto úžasné domácí léčivo si poradí například také s průjmem způsobeným bakteriální infekcí, žaludečními křečemi nebo jinými potížemi s trávicím traktem. Důvodem je především skutečnost, že má antibakteriální vlastnosti a je bohatý na pektin, který dokáže uklidnit podrážděné orgány a regulovat žaludeční kyseliny. Pokud tedy cítíte bolest nebo je vám špatně, rozpusťte dvě polévkové lžíce jablečného octa ve 200 ml teplé vody a směs vypijte.

Žena sedí na pohovce s bolestí břicha iZdroj fotografie: Depositphotos
Jablečný ocet pomáhá zmírnit žaludeční potíže

Jednoduchý způsob, jak navýšit svou energii 

Dalším skvělým přínosem jablečného octa je jeho schopnost dodat organismu energii, neboť obsahuje účinné enzymy a draslík. Tyto sloučeniny skvěle podporují tělo při vyčerpání a silné únavě – abyste si pomohli, stačí smíchat 2 polévkové lžíce jablečného octa se sklenicí teplé vody a obsah následně vypít. Mimo jiné vám také pomůže s křečemi v nohou, které se objevují jak ve dne, tak i v noci. V takovém případě smíchejte ve sklenici teplé vody lžíci medu a jablečného octa a nápoj okamžitě vypijte (může být také skvělou prevencí). 

Jak okamžitě srazit horečku –⁠ lidová medicína, jejíž účinky se nedají popřít. Základem je jablečný ocet

Bělení zubů a škytavka 

Jablečný ocet může být také skvělým zkrášlovacím pomocníkem, a to zejména co se týče vašich zubů. Stačí si každé ráno propláchnout ústa tímto jedinečným prostředkem a vaše zuby budou krásně bílé. Silné sloučeniny totiž odstraní veškeré skvrny a pomohou zlikvidovat nebezpečné bakterie z dutiny ústní – ochrání tak vaše zuby před zubním kazem. Podobný účinek má také obyčejná jedlá soda, o čemž jsme se na JakZdravě již dříve zmiňovali. Dalším zajímavým tipem je použití jablečného octa proti škytavce (stačí spolknout 1 polévkovou lžíci). 

Jak se jablečný ocet osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články