Zázrak našich předků: Jen 2 suroviny zničí kašel, bolavé hrdlo a bronchitidu

Tento velmi jednoduchý lék na kašel užívali snad všichni naši předkové. Hravě si poradí s kašlem, bolestí v krku i dalšími nepříjemnými symptomy nachlazení či bronchitidy.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době, kdy se lidé stále častěji obracejí k přírodním léčebným metodám a snaží se najít alternativy k syntetickým lékům, se otevírá prostor pro znovuobjevení tradičních receptů našich předků. Dnes si představíme jeden z nejstarších a zároveň nejúčinnějších léků na kašel, bolavé hrdlo a bronchitidu. Tato tradiční metoda může být klíčem k úlevě a návratu k přírodě bez jakýchkoli vedlejších účinků, které s sebou moderní léky mohou přinášet.

Naši předkové spoléhali na tradiční léčbu, funguje i dnes

Naši předkové uměli léčit běžné choroby dlouho předtím, než začaly být průmyslově vyráběny jakékoli léky. Na boj s kašlem, bolestmi v krku či bronchitidou měli své vlastní recepty. Patřily mezi ně například stále používané bylinky jako tymián či jitrocel a běžné potraviny jako česnek, brambory či cibule. Tradiční cibulový sirup na posílení imunity jsme s vámi na JakZdravě již dříve sdíleli, dnes se podělíme o další účinný recept.

Noční kašel u dětí: Jaké mohou být jeho příčiny a jak se ho účinně a rychle zbavit?

Tento velice jednoduchý domácí lék využívá pouze dvě klíčové suroviny, banány a med. Recept byl předáván z generace na generaci a patří právem mezi jedny z nejoblíbenějších, protože je účinný i chutný.

Moderní věda účinnost tohoto léku našich předků potvrdila 

Odborníci ze zdravotnického webu Healthline připomínají, že banány i med obsahují látky s protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi. Kombinací těchto dvou surovin tak získáte účinný léčebný nápoj, který zklidňuje podrážděný hltan a působí proti infekcím dýchacích cest. Macerací banánů ve vařící vodě se uvolňují cenné látky, které jsou následně obohaceny medem.

med ve sklenici iZdroj fotografie: Freepik
Med je jedním z nejsilnějších přírodních léků

Nutriční specialistka Kim Chin, RD, vysvětluje, že med je vědecky potvrzeným účinným přípravkem na kašel, který se snadno vyrovná průmyslově vyráběným lékům. Není tedy divu, že je med součástí mnoha domácích prostředků proti kašli a nachlazení, na JakZdravě jsme se s vámi nedávno podělili například o skvělý recept na med s česnekem, který kromě nachlazení pomáhá i na snížení krevního tlaku. 

Snadný recept na zázrak našich předků

Příprava tohoto domácího léku není vůbec složitá. Stačí oloupat 2 banány, rozmačkat je vidličkou (ideálně dřevěnou či plastovou, aby banány hned nezhnědly) a zalít vařící vodou (cca 400 ml). Nechte odstát, po vychladnutí na pokojovou teplotu přidejte 2 lžíce medu a promíchejte. Nápoj je připraven k užívání. Uchovávejte ho v lednici, ale vždy jej před podáním nechte dosáhnout pokojové teploty. 

Jak poznat, že srdce nefunguje správně: Mezi příznaky patří únava i přetrvávající kašel

Aby byl tento tradiční lék opravdu účinný, je důležité dodržovat doporučený režim. Pijte 4x denně 100 ml připraveného nápoje. Jedna dávka vám vystačí na celý den, připravuje se každý den čerstvý. Po dvou až třech dnech by mělo dojít k výraznému zlepšení vašeho stavu. Sledujte své tělo a dejte mu čas na to, aby na tento tradiční a účinný léčebný prostředek reagovalo. V mezičase dostatečně odpočívejte a pijte hodně tekutin, tím celý proces urychlíte.

Jaký je váš oblíbený lék na kašel a nachlazení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články