Jedna aplikace a černé tečky jsou pryč. Za měsíc začnou mizet i vrásky

Zelená petrželka patří k velmi zdravým bylinkám, které se přidávají do jídel jak pro chuť, tak i pro barevnost. Petržel se dá ovšem použít i zevně na pleť.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zelená petržel se u nás pěstuje jako bylinka a jako zelenina. Obsahuje mnoho užitečných a zdraví prospěšných látek. Její konzumace je zdraví prospěšná, ale používat se dá také jako lék nebo jakou součást kosmetických přípravků. Zkuste si jeden takový i vy. Vaše pleť bude jako nová, čistá, bez nedokonalostí, a když vytrváte v pravidelném používání, zbavíte se i vrásek.

S petrželí ke krásné pleti

Domácí recept pro krásnou pleť bez akné, pupínků a skvrn počítá s petrželkou jako s klíčovou přísadou. Po měsíci používání se pleť stane vypnutější, takže vrásky nebudou tak výrazné. Spolu s jablečným octem nebo citronovou šťávou dokáže petrželka vybělit pleť a zbavit ji skvrn. Odstraňuje otoky i zarudnutí, takže se hodí s ní pečovat o oblast kolem očí.

Domácí recept na pleť

Hloubkové čištění, bělení pleti, zklidnění i sjednocení barvy – to vše nabízí tento skvělý domácí přípravek.

Co budete potřebovat pro přípravu?

  • 2 polévkové lžíce petrželky,
  • 1 čajovou lžičku jablečného octa nebo citronové šťávy
  • a 200 ml vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Dvě polévkové lžíce petrželky zalijte 200 ml vroucí vody.
  2. 15 minut louhujte a míchejte.
  3. Nechte vychladnout.
  4. Přidejte citron nebo jablečný ocet.
  5. Takto připravenou směs dejte do skleněné lahve.

Aplikace a dávkování:

Používejte k čištění pleti každý den ráno a večer. Výsledky by se měly dostavit po měsíci pravidelného používání. Pokud chcete směs využít na tmavé kruhy pod očima, nepřidávejte citron. Navlhčete si směsí vatový tamponek a naneste na oblast kolem očí. Tam nechte 5 minut působit. Hotovou směs uchovávejte v lednici.

Snítka petržele na mramorovaném stole iZdroj fotografie: Freepik

Petržel jako lék

Petržel obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, v její šťávě najdete éterické oleje bohaté hlavně na draslík a hořčík. Využít se dá petržel jako lék při cukrovce a horečce. Pomáhá také při přepracovanosti a při infekcích očí. S petrželkou se navíc báječně a rychle hubne.

Jaké využití máte pro petržel kromě běžné konzumace?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články