Imunita ze železa: Domácí sirup vybuduje imunitu, kterou jen tak nic neporazí

Bez imunity se nedá žít. A v období podzimu a zimy je potřeba ji posílit ještě o něco více než kdy jindy. Vyzkoušejte účinný recept z přírodních surovin a nebudete litovat.

imunitní sytém funguje jako štít i Zdroj fotografie: iStock
                   

Imunitní systém těla není na první pohled vidět, ale jeho funkce je nenahraditelná. Někdo se chlubí imunitou, kterou jen tak něco nerozhodí, jiní jsou k nákaze náchylnější již od svého dětství. Každopádně ve všech případech je lepší imunitu podpořit ještě dříve, než bude muset projít zátěžovými testy. Tento recept je jednoduchý, stačí vám pouze pár čistě přírodních ingrediencí a nebudete litovat. Podzim ani zima vás tentokrát nepoloží.

Imunitní systém

Jedná se o řadu mechanismů, díky kterým jsme schopni přežít. Bude pro vás možná překvapením, že imunitní systém nebojuje jen a pouze s okolím, ale také proti vnitřním vlivům, mezi které lze zařadit stárnutí či poškození buněk. Ale je pravdou, že jeho nejtypičtější úloha v těle bývá přirovnávána ke štítu, který od těla odráží útoky virů, bakterií a mnoha dalších parazitů. Všechny tyto nepřátelské buňky jsou v těle vyhledávány a v ideálním případě zničeny. Je pravdou, že i mistr tesař se někdy utne, a proto vznikají takzvaná autoimunitní onemocnění.

Podpořte imunitní systém pomocí sirupu

K podpoře imunitního systému existuje celá škála potravinových doplňků a všeho možného, ale proč nevyzkoušet sirup, který všechny složky čerpal z přírody? Tudíž nezatíží vaše tělo tolik jako pomůcky z lékárny a nevyjde ani příliš draho.

imunita je důležitá iZdroj fotografie: Depositphotos
Stačí si vyrobit sirup z pár přírodních ingrediencí a vaše imunita vám bude děkovat.

Suroviny

  • 1 velká cibule
  • 1 citron
  • zázvor
  • med
  • kurkuma

Postup aneb Jak na přípravu

Začněte s přípravou cibule – tu oloupejte a nakrájejte na tenká kolečka. Citron důkladně omyjte a též nakrájejte na plátky. Co se zázvoru týká, tam si vystačíte přibližně s 2 až 3 cm kořene, ale nejdříve ho oloupejte a stejně tak jako u předchozích surovin naporcujte na tenká kolečka. Připravte si nádobu a citron, cibuli i zázvor do ní ve vrstvách vložte. Pozor nahoře by měla být cibule posypaná cca půl lžičkou kurkumy. Takto nachystané vrstvy zalijte medem a nádobu přikryjte fólií a nechte odstát 3 dny. Poté směs přeceďte a sirup dejte do chladničky.

Vhodné dávkování

Pokud chcete sirup užívat za účelem prevence, tak postačí 1 lžíce sirupu denně. V případě, že vás již trápí nachlazení, naordinujte dětem 2 lžíce denně a dospělým 3 lžíce sirupu ze den. Není vhodné pít tento sirup méně než 3 hodiny před spaním, jelikož může dojít k narušení spánku.

Proč cibulový sirup pomůže

Jedná se o směs přírodních a velice účinných látek, které podporují správnou funkci imunitního systému. Kromě toho také bojují například s kašlem či bolestí v krku. Tento sirup se chlubí protizánětlivými, antivirovými, antibakteriálními i antioxidačními vlastnostmi, které vás nezklamou. Jsou skvělou prevencí i léčbou při nachlazení a zpomalují také proces stárnutí.

Jak podporujete svou imunitu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články