Kamarádka mi poradila tajný trik, jak porazit plíseň na nohou. Jediná aplikace a je pryč

Plíseň na nohou je nepříjemný problém, který může vážně ovlivnit váš každodenní život. Pokud trápí i vás, zkuste tuto léčivou lázeň.

ploché nohy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Abyste se zbavili plísně na nohou, nemusíte nutně používat drahé komerční mastičky a gely, které často stojí plno peněz a obsahují různé chemikálie. Velmi dobře vám totiž v takovém případě pomůže obyčejná domácí lázeň z ingrediencí, které již se vší pravděpodobností máte u sebe doma. Ty navíc dle lékařky Jerlyn Jones působí zcela přirozeně a pomohou vám zbavit se otravných příznaků již během několika krátkých dní. 

Léčivá lázeň pro plíseň na nohou

Pokud vás trápí plíseň na nohou, nebudete potřebovat nic jiného než trochu vody, jablečný ocet a jedlou sodu. Tyto ingredience nabízí řadu zdravotních benefitů a v kombinaci navzájem zvyšují své účinky, tudíž vám pomohou mnohem lépe než kdejaké komerční léky. Jejich složky zejména pomáhají neutralizovat kyseliny a vyrovnávají chemické reakce na povrchu pokožky, přičemž ocet samotný ničí cyklus spor a zabraňuje tak jejich dalšímu šíření. 

Změny přitom budete moci rozpoznat již během první aplikace, a pokud budete lázeň provádět i nadále, ochráníte se před řadou dalších problémů, včetně zarostlých nehtů a popraskaných pat. Na JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech jablečného octa a jak vám může pomoci při pravidelné konzumaci. K přípravě léčivé lázně budete potřebovat: 

jablka a jablečný ocet v nádobě iZdroj fotografie: Depositphotos
Ocet v kombinace s jedou sodou pomáhá ničit plíseň nohou
  • 1 sklenici jablečného octa
  • 5 polévkových lžic jedlé sody
  • 3 litry teplé vody

Domácí bělení zubů: K zářivému úsměvu pomůže obyčejná jedlá soda

Samotný postup je poté již velmi jednoduchý. Nejprve ohřejte vodu na zhruba 50 až 60 stupňů a poté do ní nalijte ocet. Nyní vyčkejte, až se teplota sníží na zhruba 40 stupňů a jakmile bude dostatečně chladná, ponořte do ní nohy na 20 minut. Následně nohy opláchněte vodou a osušte a za hodinu postup zopakujte, ovšem do koupele přidejte i jedlou sodu. Ta dle serveru WebMD spolu s octem veškeré bakterie vymýtí.

Jak se lázeň osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články