Jak se zbavit papilomů na pokožce domácí cestou: Banánové slupky, česnek a ocet

Pokud vás trápí nevzhledné papilomy na kůži, nemusíte podstupovat drahé operace či jiné procedury. Skvěle vám postačí tyto domácí prostředky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Papilomy na kůži jsou nevzhledné, měkké a nenádorové výrůstky, které se nejčastěji tvoří v kožních záhybech na krku, v podpaží, na prsou, v oblasti třísel a mnohdy také na očních víčkách. Jedná se o volná kolagenová vlákna, která se podle lékařky Sara Perkins usazují uvnitř silnějších oblastí kůže, a ačkoliv nemusí znamenat pro vaše zdraví žádný závažný problém, dokáží velmi snadno narušit váš vzhled. Naštěstí však existuje několik způsobů domácí léčby, které vám dokáží pomoci, a to již během několika týdnů. 

Papilomy a jejich příčiny 

V současné době není přesně jasné, co stojí za příčinou vzniku kožních papilomů – vzhledem však k tomu, že se obvykle objevují v kožních záhybech, mohlo by stát za jejich vznikem především tření. Kromě toho existuje souvislost mezi tímto nevzhledným příznakem a lidským papilomavirem (HPV) a inzulinovou rezistencí, která může vést k cukrovce 2. typu a prediabetu (podle některých odborníků může být riziko vzniku papilomů vyšší u jedinců, kteří trpí inzulinovou rezistencí, obezitou či nadváhou a vysokou hladinou triglyceridů). 

Kromě toho mohou být papilomy také vedlejším projevem těhotenství. To především kvůli ženským hormonům a přírůstku hmotnosti, který může vyvolat častější tření a nerovnováhu organismu. Stejně tak však může hrát důležitou roli v tomto případě genetika – pokud se tedy s papilomy potýká některý člen vaší rodiny, možná dojde k jejich vzniku i na vaší pokožce. Abyste se však problému zbavili, nemusíte navštěvovat svého lékaře a podstupovat drahé operace. Stačí vám použít některé domácí prostředky, jako je například: 

1) Čajovníkový olej

Čajovníkový olej disponuje silnými antivirovými a protiplísňovými vlastnostmi, díky kterým dokáže nejen odstranit papilomy na vaší pokožce, ale také urychlit její regeneraci. Jedná se navíc o velmi prospěšný výrobek, který je zcela bezpečný – je ovšem důležité nanášet jej na pokožku v kombinaci s nosným olejem, například kokosovým. Abyste jej mohli aplikovat, stačí nejprve omýt postižené místo a pomocí vatového tamponu vmasírovat směs do postiženého místa. Přes noc místo převažte obvazem a postup opakujte, dokud problém nezmizí. 

2) Banánová slupka nebo česnek 

Banánové slupky jsou plné užitečných vitamínů, minerálů a dalších účinných sloučenin, které disponují silnými antioxidačními vlastnostmi a pomáhají vysušovat papilomy na pokožce. Stačí přiložit kousek tohoto přírodního léčiva přímo na postižené místo, poté jej překrýt obvazem a postup opakovat každou noc, dokud problém nezmizí. Stejně tak účinně vám dokáže pomoci také česnek, který snižuje zánět a zlepšuje vzhled pokožky. Stačí jej rozdrtit, přiložit na postižené místo a na noc překrýt obvazem. Ráno místo omyjte a opakujte několik dní. 

3) Jablečný ocet a vitamín E

Jablečný ocet je velmi užitečný pomocník v boji proti mnoha problémům – to především díky své kyselosti, která také pomáhá rozkládat tkáň obklopující papilomy a odstraňovat ji z pokožky. Stačí do octa namočit vatový tampon, přiložit jej na postižené místo a zabalit do obvazu. Nechte 15 až 30 minut působit, poté kůži omyjte a opakujte po dobu několika týdnů. Je také důležité poznamenat, že ke vzniku výrůstků může přispívat také stárnutí, a proto byste měli dbát na příjem vitamínu E. 

Jak řešíte papilomy na pokožce vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247
Události247
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
VědaŽivě
VědaŽivě
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz
adbz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům