Ječné zrno už nebude žádným problémem, dá se ho snadno zbavit za 30 minut

Lidová medicína nabízí hned několik způsobů, jak vyléčit ječné zrno. Hlavní zásadou je ale umýt si pečlivě ruce, než se dotknete postiženého oka. Mohlo by být ještě hůř.

Oko s ječným zrnem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ječné zrno neboli cystická infekce očního víčka je problém, který není jen estetickou vadou. Může totiž zablokovat kanálky zvlhčující oko a tím vám znepříjemnit život. Navíc má ječné zrno tendence se stále dokola vracet. Nejčastěji za ním stojí stafylokoková infekce, která dokáže skutečně potrápit. Naštěstí je zde lidová medicína.

Jak se projevuje stafylokoková infekce na oku

Kromě ječného zrna vás bude trápit citlivost na světlo, bolest při mrkání a zarudnutí očí. Pálení a svědění není nic neobvyklého. Také se může objevit rozmazané vidění. Pokud se objeví navíc celkové příznaky jako například teplota, nevyhnete se návštěvě lékaře.

Co rozhodně nedělat

Nikdy si nesnažte ječné zrno vymačkávat nebo jinak odstraňovat. Už vůbec se ho nesnažte propíchnout. Vůbec se ho nedotýkejte. Hrozí, že si do něj zanesete infekci a váš stav bude ještě horší. Ječné zrno takto neodstraníte, přivodíte si ještě větší bolest a další poranění, jak varuje i web Medicina.

Lidové metody, které by mohly pomoci

Pokud se chcete pokusit o domácí samoléčbu, můžete vyzkoušet některou z lidových metod. Pokud se vám ale nedaří problém zlepšit, vyhledejte včas lékaře. Ječné zrno není jediný problém, který může postihnout oční víčka, jak psala naše redakce dříve.

Žena sahající si pod oči iZdroj fotografie: Freepik
Pálení a svědění očí není u ječného zrna nic neobvyklého.

Jedním z nejjednodušších rad je potírat ječné zrno vydesinfikovanou a nahřátou obroučkou nebo prstýnkem. Dále se doporučuje nanášet gel z aloe vera dvakrát denně, která uleví od bolesti. Mezi další rady patří petržel. Několik listů petržele se zalije vroucí vodou a tekutinou se potírá postižené víčko. Obklad z petržele můžete na oko přiložit a držet tak dlouho, dokud nevychladne.

Domácí testy zdraví: Vzhled jazyka odhalí deficit vitamínů, oční test zase škodlivé látky v těle

Velmi populární na záněty je v lidové medicíně heřmánek. Dva sáčky heřmánkového čaje zalijte vařící vodou, namočte v čaji hadřík a přiložte jako obklad na víčko na deset minut. O heřmánku jsme na JakZdravě již psali. Nemáte-li po ruce heřmánek, může být i zelený čaj. Teplý a vymačkaný sáček zeleného čaje přiložte na víčko jako obklad. Vyzkoušet můžete i plátek okurky, který zmenší otok a uleví od bolesti.

Jak léčíte ječné zrno vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články