Naše babičky moc dobře znaly sílu heřmánkového čaje, teď je řada na nás

Heřmánkový čaj je velmi silné přírodní léčivo, které vám pomůže vyřešit řadu nepříjemných problémů a celkově podpořit zdraví. Stačí jej začít pít pravidelně.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud si chcete zachovat dobré zdraví a ochránit se před častými problémy, nemusíte nutně užívat drahé komerční prostředky z lékáren, které jsou často plné chemikálií. Skvěle vám postačí obyčejný heřmánkový čaj, který je cenově dostupným přírodním všelékem a působí zcela přirozeným způsobem. Již i mnohé studie prokázaly, že jeho pravidelná konzumace může dělat skutečné zázraky, a to včetně udržení nízkého krevního tlaku, ochrany před nebezpečnými nemocemi a posílení obranyschopnosti imunitního systému. 

Nejzajímavější zdravotní přínosy heřmánkového čaje 

Heřmánkový čaj je cenově dostupný přírodní lék, který vás ochrání před množstvím nepříjemných onemocnění. Kromě toho má příjemnou chuť a nepřijde vás ani na mnoho peněz. Nejužitečnější částí rostliny jsou její květy, které obsahují největší množství podpůrných látek pro lidský organismus. Právě díky nim přináší jeho konzumace nespočet zdravotních přínosů, jako je:

 • Lepší spánek: Heřmánek pomáhá eliminovat stres, úzkost a vyčerpání před spaním, díky čemuž podporuje kvalitu spánku. Stačí jej vypít hodinu před ulehnutím do postele.
 • Protizánětlivé účinky: Rostlina disponuje skvělými protizánětlivými vlastnostmi, díky kterým je velmi účinná při onemocněních žaludku a střev. 
 • Úleva při osteoporóze: Látky obsažené v heřmánku pomáhají stimulovat aktivitu osteoblastů, které se podílí na transformaci kostní tkáně. To znamená, že zvyšuje hustotu kostí a tím zmírňuje příznaky osteoporózy
 • Proti stresu a úzkosti: Jedná se také o přirozené antidepresivum, které vám pomůže zvýšit hladinu serotoninu v těle a snadněji tak relaxovat. Jakmile jej vypijete, budete se cítit naprosto skvěle a v míru. 
 • Posílení imunitního systému: Heřmánek obsahuje fenoly, které zvyšují ochranné vlastnosti organismu v boji proti infekcím. Tyto látky pomáhají při stavech nachlazení, chřipky či dokonce zanícených dutin.
 • Už žádné alergie: Má také silné antihistaminové vlastnosti, které pomáhají při alergických záchvatech. 
 • Při žaludečních potížích: Tato skvělá rostlina je jako dělaná pro problémy s gastrointestinálním traktem, a to od nadýmání až po syndrom dráždivého tračníku. Je velmi účinný zejména při gastritidě, nadýmání, bolesti a křečích ve střevech.
Heřmánkový čaj na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Heřmánkový čaj pomáhá zmírnit žaludeční problémy
 • Prevence rakoviny: Pravidelná konzumace heřmánku může být díky obsaženým látkám také skvělou prevencí rakoviny prsu, žaludku, kůže, prostaty a dělohy. 
 • Úleva od menstruačních bolestí: Pokud vás trápí menstruace, rozhodně sáhněte po heřmánkovém čaji. Ten vám pomůže účinně se vyrovnat s bolestmi, zlepší vaší náladu a také zklidní nervový systém.
 • Lepší krevní oběh: Heřmánkový čaj pomáhá snižovat krevní tlak, regulovat špatný cholesterol v krvi a tím také podpořit krevní oběh. To znamená, že snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je například srdeční infarkt. 
 • Proti cukrovce: Některé studie naznačují, že tato účinná rostlina skvěle snižuje hladinu cukru v krvi a tím také přispívá k nižšímu riziku vzniku cukrovky nebo zmírnění jejích příznaků. 

V neposlední řadě pak tato skvělá rostlina pomáhá bojovat proti nepříjemným hemeroidům a pomůže vám vyřešit kožní problémy. Lze ji totiž využít nejen vnitřně, ale také přímo na pokožku a na postižená místa – tímto způsobem vám navíc pomůže také eliminovat vrásky a podpořit regeneraci kůže. Stejně tak heřmánek můžete použít pro krásnější vlasy – umyjte si hlavu v odvaru z této rostliny a budou mnohem lesklejší a hedvábnější. 

Jak často pijete heřmánkový čaj vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články