Slavná lékařka radí: Jeden šálek denně a závislost na cigaretu zmizí téměř okamžitě

Jde o velmi jednoduchý čaj, k jehož přípravě potřebujete pouze jednu jedinou bylinku. Možná, že po ní dokonce často šlapete v trávě. Je běžná a má úžasné účinky na zdraví.

Žena držící zlomenou cigaretu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ruská lékařka objevila trik, který vám pomůže při odvykání kouření. Svým pacientům doporučuje bylinkový čaj z jedné jediné bylinky, kterou potkáte venku na každém kroku. Pokud jste se právě rozhodli, že přestanete s kouřením, tak určitě vyzkoušejte tento čaj. Přejde vás po něm chuť na cigarety.

Jitrocelový čaj – recept

Recept je skutečně velmi jednoduchý. Stačí špetka nasušených listů jitrocele, kterou dáte do nádoby, zalijete půl litrem vroucí vody a necháte dvě hodiny stát. Během dne pak tento čaj musíte pít. Dochutit lze podle osobních preferencí. Užívá se každý den po dobu tří měsíců. Můžete i žvýkat čerstvé listy jitrocele, funguje to také. Navíc zaměstnáte ústa.

Jitrocel kopinatý v trávě iZdroj fotografie: Pixabay
Jitrocel kopinatý potkáte na každém kroku. Je to úžasná léčivá bylinka.

Zázračný jitrocel

Jitrocele je okolo 200 druhů. Nejúčinnější je jitrocel kopinatý, který se používá od starověku jako bylinka. Lidové léčitelství používá kořen, listy před květem a semena po dozrání. List jitrocele má široké spektrum využití. Má protizánětlivé i protialergické účinky, pomáhá při onemocnění dýchacích cest a má diuretické účinky. O jeho široké škále využití psala naše redakce již dříve. Velmi oblíbené je například jeho přikládání na drobné ranky nebo na místo po štípnutí hmyzem.

Co se děje s tělem 48 hodin, 3 měsíce a rok po poslední cigaretě? Na úroveň nekuřáka se dostane až po 15 letech

Jitrocel a dýchací soustava

Nejčastěji se jitrocel používá k léčbě kašle, ale pomáhá při všech respiračních potížích. Podle webu Heatlhline podporuje vykašlávání hlenu z plic a uvolňuje rýmu. Doporučuje se při černém kašli, zápalu plic, astmatu a dokonce se dá použít pro zmírnění příznaků tuberkulózy. Jak poznáte tuberkulózu, jsme radili na JakZdravě v samostatném článku, kde se zároveň dozvíte, jak se tuberkulóza léčí.

Co pomáhá při odvykání kouření vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články