Co znamená, když má žena chloupky na bradě? Existuje 5 hlavních příčin, z toho jedna opravdu nebezpečná

Pokud jste žena a začaly vám růst na bradě chloupky, rozhodně to neignorujte. Je totiž možné, že se potýkáte s nebezpečným onemocněním.

chloupky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chloupky na bradě u žen představují nejen estetický, ale často i zdravotní problém, který není dobré ignorovat. Ve většině případů se totiž jedná o známku toho, že jejich tělo produkuje nadmíru mužských hormonů, což následně přispívá k jejich růstu na místech, kde se dříve neobjevovaly. Pokud tento příznak trápí i vás, raději to neignorujte, neboť by se mohlo jednat dle lékařky Cynthia Cobb o známku vážného onemocnění či jiných problémů. 

Chloupky na bradě u žen a před čím mohou varovat 

Nejčastěji se chloupky na bradě u žen objevují v důsledku genetických faktorů. To znamená, že pokud je má například vaše maminka nebo babička, nejspíše se s nimi v budoucnu budete potýkáte i vy. Dále pak může být na vině nadprodukce androgenů ve vaječnících, což je problém, který byste měli raději řešit s odborníkem. Ten vám dle serveru ClevelandClinic pomůže s léčbou, která zamezí jejich růstu. Mezi další příčiny patří následující: 

Žena dívající se na holítko iZdroj fotografie: Freepik
Chloupky na bradě mohou být známkou vážného onemocnění
  • Vrozená adrenální hyperplazie: Metabolické onemocnění, které je výsledkem enzymatického bloku tvorby kortizolu.
  • Syndrom polycystických ovarií: Endokrinní onemocnění, které způsobuje změny v hladinách hormonů, což vede k tvorbě cyst ve vaječnících. 
  • Cushingův syndrom: Další nebezpečné onemocnění způsobené vysokou koncentrací kortizolu (stresového hormonu) v těle. 

Kortizol na břiše –⁠ tuk, který se nahromadil v důsledku stresu. Co (ne)dělat, abyste se jej zbavili?

V neposlední řadě pak může být na vině také věk žen, protože u nich dochází postupem času k silným hormonálním změnám. Ty, kromě příznaků jako jsou časté migrény, bolesti břicha a změny nálad, zahrnují právě zvýšený růst chloupků na různých částech těla. V některých případech pak může být na vině také konzumace některých léků a jejich kontraindikace. Na webu JakZdravě jsme již dříve psali o příznacích menopauzy

Jak proti chloupkům na bradě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články