Krční páteř bude během pár minut zase jako nová, tyto cviky jsou jasným řešením

Ztuhlost či slabost krční páteře může vést k řadě nepříjemným problémům. Pokud se s ní potýkáte i vy, zkuste tyto jednoduché cviky.

cviky na bolest krku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ztuhlost a bolest krční páteře patří mezi nejčastější problémy v moderním světě. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně navštěvovat lékaře nebo užívat drahé komerční výrobky plné chemických sloučenin. Mnohem více se dle lékařky Suzanne Falck vyplatí zaměřit na správná domácí cvičení, která krk pomohou zpevnit a také uvolnit od přílišného napětí. Stačí je provádět pravidelně a změnu pocítíte velmi brzy. 

Stahování trapéz a „hodiny“ 

První cvičení provede tak, že se postavíte s nohama na šířku ramen a mírně pokrčíte kolena. S dlaněmi obrácenými k tělu nyní pokrčte rameny nahoru, poté stáhněte horní trapézový sval a vydržte jednu vteřinu. Poté dejte ramena opět dolů a cvičení opakujte alespoň 8krát až 12krát. Pokud se budete cítit stále v plné síle, můžete si vzít malé činky nebo láhve s vodou, které ztíží intenzitu pohybu a dají vám zabrat mnohem více. 

Cvičení. Mladá dívka na karimatce. iZdroj fotografie: Freepik
Správná cvičení vám pomohou zmírnit bolest krku

Další cvik podporuje držení těla, a podle serveru MedicalNewsToday uvolňuje příliš namáhané oblasti krku. Postavte se proti zdi s mírně pokrčenými koleny a odporovou gumou přes obě zápěstí a následně položte ruce na zeď dlaněmi proti tělu. Nyní zpevněte jednu ruku a druhou začněte pomalu přemisťovat po pomyslném kruhu – jako byste kreslili hodiny, přičemž se chcete zastavit na čísle 6. Proveďte 5 opakování po 3 sériích, a to na každou stranu. 

bolest krku

2 jednoduché cviky, které okamžitě uleví ztuhlému krku. Masáž prostředníčku pomůže „těžkým případům“

Přítah k bradě s odporovou gumou

Nyní si odporovou gumu dejte pod nohy a postavte se rovně s rukama na šíři ramen. Jakmile budete připraveni, začněte ji přitahovat směrem k bradě a poté ji pomalu pouštějte. Cvičení opakujte alespoň 10krát, a pokud chcete, můžete vyzkoušet také jeho alternativu, kdy budete ruce zvedat do stran (vaše lokty by v takovém případě měly být pokrčené). Na JakZdravě jsme vám ostatně již dříve doporučovali cvičení, které vám s bolestí za krkem pomohou.

Jak se tyto cviky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články