Léčivá koupel pro chodidla: Zničí artritidu, revma i křečové žíly

Pokud trpíte revmatismem nebo artritidou pomůže vám, když si připravíte jednoduchou lázeň na nohy z rozmarýnu, mořské soli a jablečného octa.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

S mnoha problémy si lze poradit nebo si alespoň ulevit v pohodlí domova. Pokud trpíte revmatickou artritidou pomůže vám koupel, která se zakládá na rozmarýnu, mořské soli a jablečném octu. Rozmarýn je většinou používán jako koření. Jedná se o stálezelený dřevitý keř, který patří do čeledi hluchavkovitých. A má mnoho pozitivních účinků na zdraví. V tomto receptu se využijí účinky pomáhající na revma i dnu. Jablečný ocet zase plní úlohu dezinfekčního prvku v této směsi. Dopřejte svým nohám koupel a počkejte na úlevu.

Revmatické artritida

Mezi lidmi se o tomto onemocnění mluví převážně jako o revmatu. A často a mylně je tento problém považován za onemocnění kloubů. Tak tomu ovšem není. Jedná se o vážné onemocnění imunitního systému. A nejsou jim postiženy pouze klouby, ale napadá i další části těla. Může se jednat o plíce, srdce či oči. Nejčastějším projevem je zvýšená citlivost a otoky kloubů. Projevem může být také zvýšená teplota, nechutenství či náhlý úbytek váhy. Pomoci mohou nejen mastičky, ale také domácí koupel nohou.

Jako pomocník lze využít rozmarýn

Rozmarýn není jen oblíbeným kořením v mnoha kuchyních světa. Nejlépe se mu daří v blízkosti moře, proto bývá občasně nazýván mořskou růží. Sbírají se listy i výhonky ve chvíli, kdy jsou zelené a měkké. Rozmarýn lze také využít v domácím léčitelství. Čaj z rozmarýnu má močopudné účinky, pomáhá s uvolňováním větrů i křečemi zažívacího ústrojí. V následujícím receptu budou využity jeho kladné vlastnosti, které pomáhají s revmatismem. Přidává se do mastí, které jsou velice účinné.

iZdroj fotografie: Pixabay

Recept na koupel nohou

Tento recept není vhodný pouze jako léčba při revmatické artritidě, ale uleví i od unavených a bolavých nohou. Pomůže také zrelaxovat nohy po dlouhém stání. Tudíž je tato koupel nohou vhodná opravdu pro každého. Výhodou je, že na přípravu budete potřebovat pouze 3 ingredience. Jedná se konkrétně o rozmarýn, jablečný ocet a mořskou sůl. Nejedná se o žádné drahé ani vzácné suroviny, takže koupeli a následné úlevě od bolesti nohou nestojí nic v cestě.

Nejprve si připravte 4 snítky rozmarýnu, který ulevuje od bolesti svalů a pomáhá s léčbou nejen artritidy, ale i dny. Ke všemu se může pochlubit příjemnou vůní. Rozmarýn vložte do hrnce, zalijte 1 litrem vody a nechte vařit po dobu 20 minut. Nachystejte si lavor či plastové umyvadlo, nalijte do něj 2 litry vody, přidejte 100 g mořské soli, která se chlubí antibakteriálními účinky a učiní pokožku jemnou.

Poté přidejte 100 ml jablečného octa, který zničí bakterie i plísně a zabrání vzniku nepříjemných pachů. Horkou vodu s rozmarýnem přelijte do umyvadla. Lázeň by měla být vlažná. Nohy v ní nechte ponořené alespoň 15 minut a doplňte ji masáží nejen chodidel, ale i lýtek. Pokud trpíte křečovými žilami, tato lázeň a masáž pomůže i vám. Stačí řádně promasírovat nohu v celé délce.

Jakou koupel nohou si připravujete vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články