Lidový zázrak: Tyto 3 ingredience léčí ucpané cévy, infekce i rýmu

Tento přírodní nápoj je unikátní kombinací tří mimořádně zdravých potravin, které vám vyčistí cévy, posílí imunitu a celkově posílí zdraví.

zázvor s citrónem je lidový zázrak i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tento starý lidový zázrak si hravě poradí s oslabenou imunitou, respiračními chorobami i zanesenými cévami. Všechny ingredience jsou běžně dostupné a používají se v lidové léčbě již po staletí. Citron dokonce 2 000 let, jak tvrdí lékařka Jabeen Begum, MD. Příprava je velice snadná a zvládnete ji během několika minut. Léčí hned několik zdravotních problémů a preventivně působí i proti mnoha dalším. Jako bonus vám navíc dodá tolik potřebnou energii.

Česnek a zázvor umí mnohem víc než si hravě poradit s nachlazením

Česnek je jedním z nejsilnějších přírodních léků vůbec. Na JakZdravě jsme ho doporučovali již nesčetněkrát, a to jak k léčbě různých nemocí, tak i jako silný preventivní prostředek. Mnoho lidí se však česneku kvůli jeho pronikavé chuti a vůni vyhýbá. Tento problém je v tomto receptu vyřešen kombinací s ostatními surovinami a vařením, které štiplavý zápach neutralizují. Kombinace citronu, vody a vaření by měla česnekový zápach zcela potlačit. 

Kromě česneku a citronu je součástí receptu i zázvor, který jsme na JakZdravě doporučovali hlavně v souvislosti s hubnutím či zažívacími potížemi a nevolností. Je však také osvědčeným pomocníkem též při nachlazení a dalších respiračních onemocněních, bolestech hlavy a zánětlivých onemocněních. Navíc podporuje paměť, snižuje hladinu cholesterolu a působí příznivě na krevní tlak. 

Detox za 10 dnů: Tento nápoj ze zázvoru a česneku vás zbaví toxinů. Uznávaná dietoložka vysvětluje jeho účinky

Citron má pozitivní vliv na cévy i imunitu 

Poslední zmiňovanou ingrediencí je citron. Ten se v lidovém léčitelství používá hlavně v souvislosti se zlepšením funkce imunitního systému, případně na hubnutí. Jak ale připomínají odborníci ze zdravotnického webu Healthline, citron obsahuje mnoho cenných látek a sloučenin, které mají pozitivní vliv na celkové zdraví. Může vám pomoci například s:

 • vysokým cholesterolem
 • kardiovaskulárními problémy
 • anémií (kyselina citronová pomáhá vstřebávat nehemové železo z rostlin)
Nakrájený citron na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Citron podpoří nejen imunitu, ale i kardiovaskulární systém

Lidový zázrak na rýmu i ucpané cévy

Tento starý germánský lék se, jak jsme již výše zmiňovali, skládá z česneku, citronu, zázvoru a vody. Pije se na lačno nebo alespoň 2 hodiny po jídle. Bezprostředně po požití tohoto nápoje byste také neměli jíst, počkejte ideálně hodinu. Obsahuje velké množství antioxidantů, takže působí preventivně proti celé řadě závažných onemocnění, má příznivé účinky na srdce a oběhový systém. Mimo to:

10 potravin na čisté cévy: Pomůže česnek, kurkuma i avokádo

 • snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi
 • snižuje riziko ucpaných cév a pomáhá je čistit
 • zmírňuje únavu a působí proti vyčerpání
 • intenzivně posiluje imunitní systém
 • urychluje léčbu infekčních onemocnění, jako je rýma
 • snižují zánětlivé procesy v těle
 • čistí játra
 • podporuje tvorbu enzymů

Příprava a užívání

Boření mýtů: „Chození ven s mokrými vlasy způsobuje nachlazení.“

Omyjte 4 citrony pod vlažnou až teplou vodou a nakrájejte je na kousky (i s kůrou). 4 velké palice česneku (přibližně 20 stroužků) oloupejte a rozmixujte v mixéru spolu s citronem a očištěným 3 až 4 centimetrovým kouskem zázvoru. Směs přelijte do hrnce, přidejte 2 litry vody a za stálého míchání zahřívejte. Až směs téměř dosáhne bodu varu, odstavte ji a nechte vychladnout.

Po vychladnutí sceďte do sklenic nebo lahví a uchovávejte v lednici. Pijte sklenici denně, jak jsme již zmiňovali, s dostatečným odstupem od jídla – ideálně na lačno, hodinu před snídaní. Před každou konzumací láhev dobře protřepejte, aby se uvolnily usazeniny na dně.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto starým lidovým lékem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články