Nahromaděné toxiny ze střev se dají jednoduše odstranit, lněná mouka pomůže už za 24 hodin

Lněná mouka je skvělým prostředkem k pročištění a detoxikaci střev. Ozdravná kúra trvá 21 dní a provádět byste ji měli jednou ročně.

lněná mouka na střeva i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Detoxikace organismu a zvláště střev je klíčovým krokem k udržení celkového zdraví. Nahromaděné toxiny v trávicím traktu totiž mohou způsobovat řadu zdravotních problémů, včetně zažívacích potíží, únavy a oslabené imunity. Jednoduchým a efektivním způsobem, jak očistit střeva od těchto toxinů, je použití lněné mouky. Tento přírodní prostředek může přinést výsledky už během 24 hodin.

Lněná mouka je pro střeva jako balzám

Lněná mouka je mletá forma lněných semínek, která jsou známá svým vysokým obsahem vlákniny, omega-3 mastných kyselin, lignanů a dalších živin. Lékař Youssef (Joe) Soliman, MD vysvětluje, že lněná mouka má tudíž celou řadu zdravotních přínosů, zejména pro podporu trávení a detoxikaci.

Výhody lněné mouky pro trávení a detoxikaci

Výzkumy potvrzují četné přínosy lněné mouky a lněného semínka obecně i jejich detoxikační účinky. Pokud tedy chcete pročistit střeva, jsou právě lněná semínka tou pravou volbou, jak už jsme ostatně na JakZdravě několikrát zmiňovali. Obsahují totiž rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, která podporuje pohyb střev, což pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny a odpadní látky ze zažívacího traktu.

lněná mouka iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud nemáte lněnou mouku, jednoduše rozemelte lněná semínka

Lněná mouka navíc obsahuje prebiotika, která podporují růst prospěšných bakterií ve střevech. Zdravá střevní mikroflóra je naprosto nezbytná pro efektivní trávení a absorpci živin, stejně jako pro ochranu proti patogenům. Lněná semínka navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny, které mají protizánětlivé vlastnosti. Snížení zánětu ve střevě může pomoci zlepšit nejen trávení, ale i celkový zdravotní stav.

21denní detoxikační kúra

Z výše zmíněných důvodů je vhodné jednou za rok provést detoxikační kúru, která pročistí a ozdraví střeva. Nápoj se připravuje z lněné mouky nebo čerstvě namletých lněných semínek a vody a pije se ráno na lačno.

Čekanková káva pobláznila Česko. Zdravá alternativa pomáhá s hubnutím a trávením. Střeva udržuje pěkně v chodu

  • 1.-7. den smíchejte polévkovou lžíci lněné mouky se 100 ml kefíru.
  • 8.-14. den 2 polévkové lžíce lněné mouky se 100 ml kefíru.
  • Od 15. do 21. dne používejte 3 polévkové lžíce lněné mouky rozmíchané ve 150 ml kefíru.

Kúru nedržte více než zmiňovaných 21 dní a dbejte na to, abyste denně vypili alespoň dva litry vody.

Jaké jsou vaše zkušenosti s touto očistnou kúrou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články