Máte na krku tento malý detail? Jde o příznak selhání jater

Pokud se vám na krku nebo obličeji objevily tyto skvrny, raději utíkejte k lékaři. Se vší pravděpodobností vám začínají selhávat játra.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Selhání jater je nebezpečný problém, který může mít řadu fatálních dopadů na vaše celkové zdraví. Skutečnost ještě více zhoršuje fakt, že ho nemusí být snadné rozpoznat v počátečních stádiích. Příznaky se totiž začínají objevovat až v momentě, kdy dochází k vážnému poškození tohoto orgánu, a proto je nezbytné v případě jejich rozpoznání dle lékaře Youssef (Joe) Soliman co nejrychleji navštívit odborníka a začít s léčbou.

Selhání jater se může projevit červenými vlákny na pokožce  

Pokud jde o selhání jater, k problému nejčastěji přispívá nezdravý životní styl, a to zejména co se týče konzumace zpracovaných potravin a nadměrného množství alkoholu. Přispět k němu pak mohou i některé chemické léky a jejich pravidelné užívání. Jakmile se tento orgán začne dostávat do potíží, může se to projevit řadou příznaků, ovšem jeden z nich patří mezi nejtypičtější – a to takzvané jaterní pavoučí žíly na pokožce. 

Játra iZdroj: Depositphotos
Selhání jater se může projevit skvrnami na pokožce

Jedná se o trvale zvětšené krevní cévy, které se podobají červeným vláknům. Ta se mohou začít objevovat již v momentě, kdy játra přestávají plnit svou funkci na sto procent a chtějí vám dát najevo, že potřebují pomoct. Většinou tyto známky dosahují velikosti až několika centimetrů a zpravidla mizí pod vlivem síly útlaku. Objevit se přitom mohou dle serveru MayoClinic na krku, v oblasti obličeje, na hrudníku, předloktí a okolo očí. 

12 příznaků toho, že v těle roste rakovina. Patří mezi ně i únava

Pozor před nadměrnou únavou a slabostí 

Selhávání jater se může projevit i dalšími příznaky, například nadměrnou únavou a slabostí, které se objevují i po vydatném odpočinku. Stejně tak se v takovém případě objevuje bolest nebo tlak v epigastriu a doprovodné nepohodlí pod pravým žebrem, nažloutlý odstín kůže a žluté zbarvení očí, náhlé hubnutí a vysoká tendence k tvorbě modřin na kůži. Na webu JakZdravě jsme také psali jak snadno a účinně pročistit svá játra

Jak dbáte na zdraví svých jater vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články