Masírujte tuto část ruky 1 minutu a zbavíte se úzkosti, nevolnosti i nespavosti

Stačí masírovat toto místo alespoň jednu minutu a vyřešíte mnoho nepříjemných problémů. Metoda funguje zcela přirozeně a nemá kontraindikace.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Masírování těla je spojováno s mnoha výhodami, a to včetně lepšího krevního oběhu, nižšího stresu a podpory svalů. Velmi dobře se osvědčily zejména metody podle ájurvédské medicíny, která se zaměřuje na stimulaci meridiánů organismu. Ty se nachází v různých částech těla a ovlivňují procesy, jako je rychlost metabolismu, krevní tlak a celková pohoda. Správná masáž vám proto dle lékaře Gregory Minnis může poskytnout mnoho zdravotních výhod. 

Masáž vám pomůže uvolnit tělo 

Správná masáž vám dokáže pomoci i v případě, že vás trápí úzkosti, nevolnost nebo nemůžete večer dobře spát. Tehdy se vyplatí najít správný meridián na těle a ten pravidelně stimulovat, neboť vám to pomůže mnohem lépe než užívání komerčních výrobků z lékáren. Najít ho lze přitom velmi snadno – nachází se zhruba tři až čtyři centimetry pod zápěstím, a to přímo mezi šlachami. Kromě toho ani nezáleží, zda ho stisknete na levé či pravé ruce.  

Pokud budete bod stimulovat pravidelně, ochráníte se před mnoha problémy. Skvěle vám například pomůže uvolnit napětí v těle a tím zmírnit úzkost a stres, přičemž podpoří trávicí trakt a vyrovná vaši tělesnou teplotu. Stačí přitom stisknout výše uvedené místo a stimulovat ho po dobu 2 až 5 minut. Jak také radí server OgawaWorldUsa, pokuste se svými prsty provádět krouživé pohyby ve směru hodinových ručiček, protože pak bude metoda účinnější.

Masáž, akupresura iZdroj fotografie: Depositphotos
Stimulace správného místa na ruce vám pomůže zmírnit stres

Pomůže vám zejména v ranních hodinách 

Většina studií ukazuje, že vám stimulace místa na ruce začne pomáhat již po jedné minutě masírování. Budete moci začít pociťovat značnou psychickou úlevu, zlepší se váš trávicí trakt, a navíc budete mít mnohem nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Akupresura jako osvědčený lék na bolest hlavy. Zaměřte se na vybrané tělesné body a nebudete věřit, jak rychle a snadno palčivá bolest ustoupí

Ideální je pak věnovat se masáži ihned po ránu, kdy je tělo odpočaté a potřebuje nastartovat. Na webu JakZdravě jsme také psali o benefitech masáže chodidel před spaním.

Jak se masáž osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články