Odstraní bolesti hlavy, nespavost a žaludeční potíže. Stačí stimulovat tyto body

Akupresura patří mezi techniky alternativní medicíny a její obliba stoupá. Zkuste si i vy pomocí 3 bodů ulevit od bolesti hlavy, nespavosti a žaludečních potíží.

bolesti a únava i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Akupresura se často používá ve spojení s akupunkturou. V obou případech se jedná o techniky alternativní medicíny. Akupresura pracuje s životní energií, která proudí v těle. Využívá se fyzického tlaku na akupunkturní body. Pokud například trpíte bolestmi hlavy, kterých se nemůžete zbavit, je vhodné vyzkoušet tyto techniky. V mnoha případech jsou daleko účinnější než běžná léčba a léky. To samé platí i o problémech s nespavostí či žaludečních potížích. S trochou cviku lze cvičit i v pohodlí domova bez pomoci terapeuta.

Akupresurní body

Akupresurní body jsou místa na povrchu kůže. Zpravidla okrouhlého tvaru a velikosti od 0,1 do 5 mm. Díky jejich podráždění nebo tlaku je vyvolána určitá specifická odpověď. Zkušení terapeuti vnímají svými prsty malou prohlubeň na kůži. Tyto body mohou být také teplejší než okolní tkáně. Velmi často se nachází v místech, kde dochází k větvení cév a nervů či v blízkosti důležitých nervových pletenců. V těchto místech je podstatně větší prokrvení.

Bod pro potlačení nespavosti

Někdy je také nazýván jako bod Anmian a je považován za nejúčinnější akupresurní centrum pro potlačení problémů s nespavostí. Nachází se za ušním lalůčkem. Pokud si sáhnete za ucho, narazíte na kost, pokud sjedete prstem o několik centimetrů níže, tak ucítíte malou prohlubeň. Tyto body jsou dva a jsou uspořádány symetricky na obou stranách lebky. Správné je stimulovat oba tyto body současně za použití ukazováčků či palců. Provádějte malé krouživé pohyby přibližně 20x.

iZdroj fotografie: Freepik

Bod zahánějící únavu

Pokud máte pocit neustálé únavy i po kvalitním spánku, bude pro vás tento bod velice důležitý. Kromě únavy je jeho stimulace vhodná i pro zlepšení žaludečních nevolností, bolestí hlavy a dokonce pomůže i v boji se škytavkou. Tento bod najdete pokud otočíte dlaň a pomocí druhé ruky najdete oblast mezi šlachami, která se nachází ve vzdálenosti asi čtyř prstů směrem od zápěstí dolů. Pokud jste tento bod našli, zatlačte na něj a několik sekund ho masírujte palcem. Celý postup opakujte 5x.

Ledvinový bod

Ledvinový bod je skvělý pomocník při problémech s nespavostí, která je způsobena úzkostí, depresí, ale také stresem. Tento bod, ačkoliv se mu říká ledvinový, se nachází na chodidle. Konkrétně leží přibližně ve třetině vzdálenosti mezi ukazováčkem a koncem paty. Nejlepší je ho stimulovat po dobu 20 až 30 sekund před spaním. Nejprve je vhodné pro použití akupresury navštívit certifikovaného terapeuta, který vám s nalezením jednotlivých bodů pomůže a vysvětlí vše potřebné. Poté si již můžete pomoci i sami v pohodlí domova.

Jaké máte zkušenosti s akupresurou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články