Časté močení, únava, žízeň a bolesti hlavy: Možná máte v těle nadbytek cukru

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději si zajděte rychle k lékaři. Mohlo by se totiž jednat o varování před nadbytkem cukru v těle.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ačkoli má mnoho lidí rádo dezerty, sladké pomazánky a jiné výrobky s obsahem cukru, jejich nadměrná konzumace může vést k řadě nebezpečných problémů. Lidské tělo totiž není schopno trávit velké dávky cukru, a proto ho v takovém případě začíná ukládat do tělesných buněk a orgánů. To pak zase může vést dle lékařky Deborah Weatherspoon k příznakům, jako je chronická únava, časté močení, žízeň a mnoho dalších. 

Únava a neschopnost se soustředit 

Mnoho lidí si myslí, že jim cukr dodá energii. To je sice pravda, ale bohužel jen na velmi krátkou dobu, přičemž jakmile jeho účinky odezní, budete se cítit ještě unavenější. Mnohem více se proto vyplatí sáhnout například po jablku nebo banánu, které vás zasytí a dodají vám škálu různých vitamínů. Pozor byste si pak měli dát také v případě, pokud máte často potíže se soustředěním a po konzumaci jídla se cítíte trochu malátně.

Káva a cukr iZdroj fotografie: Depositphotos
Nadbytek cukru v těle přispívá k nebezpečným problémům

To by totiž mohlo značit extrémní výkyvy hladiny cukru v krvi, což může vést dále k vážným poruchám se soustředěním nebo dle serveru MedicalNewsToday dokonce až k depresím a úzkosti. Vážným problémem současnosti je pak také samotná závislosti na cukru, kterou trpí mnoho lidí, aniž by to sami věděli. Čím více potravin s jeho obsahem však budete jíst, tím větší si na něj tělo vytvoří intoleranci a vy budete čelit vyššímu riziku cukrovky. 

Ranní sklenice vody

5 tipů pro hezké ráno, jak vypadat lépe a mít po celý den dostatek energie

Vyšší tělesná hmotnost a časté problémy s pokožkou 

Je dobře známo, že cukr zvyšuje hmotnost, neboť obsahuje velké množství nezdravých kalorií. Dokonce dle studií vyšlo najevo, že jeho vyšší příjem zvyšuje chuť k jídlu a nutkání jedince jíst více potravin. V neposlední řadě se pak problém může projevit kožními nemocemi, jako je akné, růžovka či ekzém. Na webu JakZdravě jsme také psali o domácím léku, který naopak hladinu cukru pomáhá regulovat. 

Jak se před vysokou hladinou cukru chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články