Nechutné: Oblíbený sýr Čechů je celý prolezlý plísní, inspektoři naléhají, aby ho každý, kdo ho má doma, vyhodil

Pokud máte doma tento sýr, raději ho rychle vyhoďte do koše. Inspektoři zjistili, že obsahuje stopy plísně a ohrožuje lidské zdraví.

Ementál v kuse i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na pultech obchodů se často objevují potraviny, které mohou představovat určité riziko pro lidské zdraví a rozhodně byste je nikdy neměli jíst. Státní zemědělská a potravinářská inspekce tuto skutečnost řeší pravidelnými kontrolami, během kterých tyto vadné produkty odhaluje a varuje společnost před jejich konzumací. Nedávno k podobnému odhalení došlo v brněnském Globusu – a bohužel se jednalo o velmi oblíbený sýr Čechů.

Možné příčiny onemocnění a jak se projevuje 

Pokud jste tedy nedávno zavítali do této prodejny a nakoupili jste si sýry, pak byste měli rychle zpozornět. Jako vadný kus byl označen výrobek „Mix čerstvě strouhaných vyzrálých sýrů“ s číslem šarže Lotto: 6326, který pod neporušeným obalem obsahoval stopy plísně viditelné pouhým okem. Odborníci proto okamžitě označili potravinu za zdraví nebezpečnou a nyní varují každého, kdo ji doma má, aby ji za žádnou cenu nekonzumoval.

Strouhaný sýr iZdroj fotografie: Pixabay
Oblíbený sýr Čechů neprošel inspekční kontrolou

To by vám totiž mohlo způsobit značné potíže s trávicím traktem, jako je například nevolnost, nadýmání, plynatost nebo průjem. Pokud tedy máte tento vadný kus doma, měli byste to dle serveru PotravinyNaPranyri okamžitě nahlásit prodejně nebo sýr rovnou vyhodit do koše. Jako země původu byla označena Itálie, ze které bylo zboží dovezeno, a to od výrobce nesoucího název Brazzale. Celá událost tak nyní poputuje právě tam.

sýr

Varování: Oblíbený Eidam je prolezlý plísní, je potřeba ho co nejdříve vyhodit z lednice

Produkt neměl prošlé datum minimální trvanlivosti

Při kontrole totiž nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku a potravina ani neměla prošlé datum minimální trvanlivosti. Je tedy pravděpodobné, že na vině bude sám dodavatel či převážející společnost, kteří se na jeho prodeji podíleli. Na webu JakZdravě jsme také psali, proč byste měli zařadit do svého jídelníčku sýr feta

Jak často jíte tento sýr vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články