Natřel si s ním klouby, ráno se probudil bez bolesti: Dvě ingredience a je po bolesti

Oleje se nemusí používat jenom na masáže. Jejich léčivé účinky dokážou účinně tlumit bolest. Stačí smíchat ty správné a váš život s osteoartrózou bude o něco růžovější.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Osteoartróza je stav, kdy vaše klouby bolí a hlavně po ránu jsou ztuhlé. Toto onemocnění postihuje celý kloub, celou jeho strukturu, nikoli jen chrupavky. Nejčastěji se vyskytuje u lidí nad 50 let věku, ale může se objevit i u mladších jedinců. Odstranit příčinu nemoci nelze, v současnosti se dají léčit pouze příznaky. Velmi důležitá je úleva od bolesti, kterou si můžete zajistit i vy pomocí přírodního receptu.

Recept na směs pro zklidnění kloubů

Co budete potřebovat?

Postup přípravy receptu:

  1. Smíchejte 2-3 kapky ricinového oleje s malým množstvím kokosového oleje.
  2. Tím je recept hotový.

Aplikace:

Večer smíchané oleje vmasírujte do oblasti kolena. V případě jiného bolestivého kloubu samozřejmě vmasírujte do patřičného bolavého kloubu. Ráno by se bolest měla snížit. Používejte pravidelně na noc, bolest by se měla zmírnit na minimum.

Lahvička s kapátkem s nabraným olejíčkem iZdroj fotografie: Pixabay

Osteoartróza – kdo je ohrožen

Osteoartróza se vyskytuje nejčastěji jako známka stárnutí. V závislosti na různých rizikových faktorech se dá říci, že může postihnout kohokoli. Nejčastěji se vyskytuje u žen nad padesát let, u mužů nad čtyřicet pět let. U žen se nejčastěji objevuje v loktech, kolenou a kotnících. U mužů postihuje zápěstí, kyčle a záda. Intenzita bolesti se různí. Nemoc nemusí mít nutně zhoršující se tendence.

Jak se léčí osteoartróza?

Osteoartróza se nedá zcela vyléčit. Dají se ale mírnit příznaky a zpomalovat degeneraci kloubů. Velmi doporučovanou a přínosnou metodou je fyzioterapie, která zlepšuje funkci kloubů. Dále je důležité udržovat si zdravou tělesnou váhu a držet se zdravého životního stylu zuby nehty. Pokud nemoc doprovází intenzivní bolest, je nutné ji tišit pomocí léků, které předepíše lékař.

Nezapomeňte podporovat správné držení těla těmito cviky. Jsou jen tři a pomohou vám narovnat páteř. Když vydržíte cvičit pravidelně, zbavíte se bolesti zad, která bývá nejčastěji způsobena právě špatným držením těla.

Co pomáhá na bolesti kloubů vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články