Dělají se vám otoky? Dejte si pozor, může jít o onemocnění ledvin

Pokud se vám dělají otoky, rozhodně to nepodceňujte. V některých případech by se totiž mohlo jednat o příznak vážného onemocnění ledvin.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Otoky se mohou na vašem těle objevit v důsledku řady různých problémů, a to například co se týče poškození krevního oběhu, sedavého životního stylu nebo také onemocnění ledvin. Právě to představuje pro lidské zdraví největší problém, obzvláště pokud ho nezačnete léčit včas. Jak také uvádí server WebMD, projevit se může i dalšími příznaky, včetně neustálé únavy či suché pokožky. Jakmile je na sobě rozpoznáte, raději zavítejte rychle k lékaři.  

Otoky po těle jako příznak onemocnění ledvin 

Oteklé končetiny, obličej, zápěstí a další části těla mnozí nepovažují za žádný problém a často se spoléhají na to, že během pár dnů sami od sebe zmizí. To je sice možné, pokud za jejich příčinou nestojí nic vážného. V případě, že se však objevují kvůli nemocným ledvinám, rozhodně to nepodceňujte a rychle vyhledejte lékaře. Jedná se totiž o jasnou známku toho, že tento párový orgán není schopen regulovat hladinu sodíku v těle. 

Ledviny iZdroj fotografie: iStock
Onemocnění ledvin se může projevit otoky a dalšími příznaky

Vysoká koncentrace tohoto minerálu v organismu totiž přispívá k zadržování tekutin, což je právě příčinou otoků. Stejně tak se může v takovém případě objevit neustálá únava, a to i přesto, že spíte dostatečně dlouho a konzumujete zdravou stravu – někdy pak dle serveru Healthline onemocnění ledvin přispívá také k nutkání probouzet se během noci a chodit na toaletu. Opět se jedná o varovné známky toho, že je s vámi něco v nepořádku.

Časté močení, únava, žízeň a bolesti hlavy: Možná máte v těle nadbytek cukru

Svědivá kůže a potíže s močením 

Na druhou stranu se pak mohou objevit i problémy s močením, jako je například pocit pálení během vyprazdňování a stálý pocit plnosti i poté, co svou potřebu dokončíte. Mezi další příznaky patří i svědivost a suchost kůže, zejména na zádech, hrudi a hlavě. Na webu JakZdravě jsme také psali o zázračné bylince, která ledviny podporuje.

Jak chráníte své ledviny vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články