Už nikdy žádná povislá prsa, existuje snadné řešení. Jediný cvik a budou pevná jako nikdy dřív

Povislá prsa přicházejí s věkem. Do jisté míry se s tím dá ale bojovat. Stačí se zaměřit na věci, které podporují prsní tkáň a svaly. Cvičení je jen jednou z nich.

Žena s pevnými ňadry i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Toužíte po krásném poprsí, které bude vypadat zdravě a pevně? Pak je tu dobrá zpráva. Povislá prsa nejsou něco, s čím se musíte smířit. Stačí jen změnit některé zvyklosti a problém se snadno vyřeší. Často za povislá prsa mohou chyby v životosprávě nebo nedostatek správného cvičení.

Sprchujte se studenou

Sprchujete se v teplé vodě? Chyba. Ta totiž neprospívá tvarům a pevnosti vašich prsou, protože se v teplé vodě příliš uvolňují. Zbytek už zařídí zatracená gravitace. Ale sprchovat se jenom studenou vodou také není nic příjemného. Bohatě stačí, když sprchování v teplé vodě zakončíte krátkou sprchou studené vody na hrudník. Prsa se prokrví, pokožka napne a prsní tkáň se zpevní, jak popisuje web Heatlhline.

Noste vhodnou podprsenku

Výběr správné podprsenky, která skutečně sedí, není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Menší podprsenka pro větší poprsí je špatně. Jednak přetékající prsa vrchem výstřihu nevypadají dobře, jednak to při dlouhodobém nošení způsobí potíže. Vybírejte tedy takovou podprsenku, která vám skutečně sedí a je vám pohodlná. Pokud váháte, nestyďte se požádat o radu.

Žena cvičí ve sportovní podrpsence iZdroj fotografie: Freepik
Cvičení, které vyvíjí tlak na prsa, pomáhá k jejich zpevnění.

Dbejte na správnou výživu

Doplňujte základní vitamíny. Nejlepší jsou vitamíny z potravin. Zaměřte se hlavně na vitamíny E, A a C, ale zase nesmíte spadnout do jednostranné výživy. Věděli jste, že rybí tuk zvětšuje prsa? Naše redakce o tom psala již dříve. Strava by ale měla být pestrá a dostatečná, jinak vaše prsa zvadnou jako balonky po pouti.

Jak na krásná a zdravá prsa: Základní pravidla, která mnoho žen porušuje, a cvičení pro nápravu situace

Cvičte a posilujte

Pevná prsa musíte podpořit cvičením. Jsou to svaly, které drží vaše prsa na správných místech. Nemusíte do posilovny, stačí cvičit doma. Vybírejte si jednoduché a krátké cviky, které vytváří tlak na prsa. Web MedicalNewsToday doporučuje dámské kliky, rozpažování s lahvemi vleže na zádech nebo tlačit dlaněmi k sobě ve výšce prsou. Velmi dobré je také plavání stylem prsa. Rozhodně si pro cvičení sežeňte sportovní podprsenku, abyste měly své vnady ve správné poloze. Další cvičení pro pěkná prsa najdete na JakZdravě v dalším článku.

Jak si udržujete vzhled vašich prsou vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články