Už žádná povislá ňadra, pevné poprsí zařídí jednoduché a nenáročné cviky

Pokud vás trápí povislá ňadra, vězte, že je mnoho způsobů, jak jejich stav rychle zlepšit. Vyzkoušejte například několik jednoduchých cviků.

Povislá ňadra u ženy s nadváhou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Se stavem svého poprsí neni spokojeno mnoho žen. Nejedná se jen o jejich velikost či tvar, ale i o jejich pevnost. Zatímco s prvními dvěma zmiňovanými problémy vám obvykle může pomoci pouze zručný plastický chirurg, s pevností prsou si můžete pomoci i sami. Povislá ňadra nemusí být trvalá. Jejich pevnost můžete zvýšit pomoci masáží, speciálních cviků a několika dalších triků.

Jak zlepšit pevnost prsou pomocí cvičení 

Několik cviků, které přispívají k pevnosti prsou, jsme s vámi již na JakZdravě sdíleli. Ing. Kateřina Škrlová, redaktorka OnlineFitness doporučuje ještě následující cviky, které vám pomohou povislým ňadrům předcházet, případně poprsí i opět zpevnit. U každého cviku proveďte 20 opakování ve 4 sériích. Zmiňované činky můžete nahradit lahvemi s vodou.

Rozpažování

Lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou a do každé ruky si vezměte činku. Ruce rozpažte, bedra tlačte do podložky, zpevněte střed těla a s výdechem zvedejte mírně pokrčené ruce nahoru. Aby byl cvik skutečně účinný, snažte se jej provádět co nejpomaleji. V horní pozici několik okamžiků setrvejte a s dalším výdechem ruce pomalu položte téměř na zem a cvik opakujte.

cviky na povislá ňadra iZdroj fotografie: Freeepik
V krajní pozici vždy chvíli vydržte, potom se pomalu vraťte do výchozí polohy

Vzpažování

Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku s tím rozdílem, že začínáte s rukama (ve kterých držíte opět činky) již nataženýma nad hrudníkem. Opět zpevněte střed těla, bedra tlačte do podložky a s výdechem pokládejte ruce pomalu za hlavu. Ani u tohoto cviku nepokládejte ruce v dolní pozici zcela na zem. Chvíli vydržte a s dalším nádechem ruce opět pomalu zvedněte.

Povislá ňadra a jak je zpevnit: Přispět k nim můžou i cigarety. Naopak nošení či nenošení podprsenky na pevnost prsou nemá žádný vliv

Další tipy, jak vyzrát na povislá ňadra

Na povislá ňadra vám mohou pomoci i masáže lufou, střídání teplé a studené vody při sprchování, zpevňující krémy a tvarující prádlo. Redaktoři z magazínu ProZeny doporučují i celkové cvičení, za účinné považují zejména tzv. prkno, protože když zhubnete celkově a posílíte celé tělo (nejen prsní svaly), budou vaše ňadra působit plnějším a pevnějším dojmem.

Co pomohlo na povislá ňadra nejvíce vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články