Nejsilnější přírodní antibiotikum: Jen dvě ingredience za 12 Kč

Med s kurkumou se nazývá také zlatý med. Jednak pro svou barvu, jednak pro cenu zlata. Tu mají jeho účinky na lidské zdraví. Zkuste ho i vy, příprava je snadná.

Med ve sklenici i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hitem lidové medicíny je v současnosti kurkuma. Je to koření, které se používá hlavně v kuchyni, kvůli nezaměnitelné chuti. Ale od nepaměti se používá také v lidovém léčitelství. Poznáte ho podle zlatavé barvy. Má pozitivní účinky na lidské zdraví, a když se zkombinuje s dalšími ingrediencemi, vznikne jedinečný přírodní lék na mnoho druhů nemocí a zdravotních potíží.

Kurkuma – na co ji doporučuje lidová medicína

Kurkuma vám pomůže hlavně při trávicích potížích, ať už vám je nevolno nebo vás bolí žaludek. Zevně se doporučuje na ošetření menších řezných ran a pomáhá jako obklad na bolesti a poranění svalů. Jedinečné spojení vznikne, když se kurkuma spojí s medem, to potom získáte přírodní antibiotikum, které můžete využívat proti infekcím dýchacích cest, jak píše také web Healthline. O účincích samotné kurkumy psala naše redakce již dříve.

Med a kurkuma – účinky

Kurkuma obsahuje látku zvanou kurkumin, která léčí trávicí problémy. Obsahuje antioxidanty, které pomáhají lidskému tělu předcházet rakovině. Pomáhá proti houbovým i bakteriálním onemocněním a podporuje imunitní systém, což potvrzuje i dietetička Imashi Fernando. Má protizánětlivé účinky a může pomáhat i proti zánětům kloubů. Objevují se i názory, že kurkuma pomáhá proti Alzheimerově chorobě, protože dokáže zlepšovat mozkové funkce a obnovovat mozkové buňky. Med má sám o sobě antibiotické účinky, jak jsme na JakZdravě již také uváděli.

Kurkuma v misce a na lžičce iZdroj fotografie: Freepik
Kurkuma má skvělé účinky na zdraví. Když se spojí s medem, vznikne jedinečný lék.

Recept na lék z medu a kurkumy

Co budete potřebovat?

  • 1-2 polévkové lžíce kurkumy v prášku (množství dejte podle toho, jak silnou směs chcete vytvořit)
  • 100 gramů medu

Postup přípravy receptu:

  1. Připravte si skleněnou nádobu.
  2. Do ní vložte kurkumu a med.
  3. Pečlivě promíchejte, aby se ingredience spojily.
  4. Váš lék je na světě!
Žena se zlatou pleťovou maskou

Natřela si tváře kurkumou a za 15 minut smyla teplou vodou. Ten účinek rozhodně stojí za to

Aplikace a dávkování:

Při chřipce užívejte 1 čajovou lžičku léku každou hodinu. Druhý den užívejte 1 čajovou lžičku každé dvě hodiny. Následující den užívejte 1 čajovou lžičku třikrát denně. Důležité je nepolykat směs hned, ale nechat ji poválet a tát v ústech. Můžete ji zkombinovat i se šálkem čaje.

Jak využíváte kurkumu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články