Přírodní bomba na chřipku a nachlazení: Stačí jen pár surovin a problém zmizí cobydup

Lidové léčitelství nabízí zdravou alternativu k lékům z lékárny, které se neobejdou bez vedlejších účinků. Pokud vás trápí chřipka, pomocnou ruku podá citron, med a cibule.

Nachlazená žena v růžovém svetru s kapesníky a hrnkem v posteli i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nachlazení a rýmu je potřeba začít léčit hned, aby se mírné problémy nepřetavily ve vážné onemocnění. Suchý kašel je první věc, kterou lidé chtějí řešit hned. Respektive chtějí, aby okamžitě zmizel. Není se čemu divit, suchý a dráždivý kašel bývá velmi nepříjemný a v noci často rušivý pro ostatní členy domácnosti. Přírodní recept si poradí nejen s kašlem, ale vyléčí nachlazení včas, než by se z něj mohlo stát něco vážnějšího.

Přírodní trojice těch nejsilnějších

Základem lidového receptu proti respiračním onemocněním jsou tři hlavní hrdinové, kteří jsou silní sami o sobě. Když se ale spojí, vznikne přírodní bomba, která požene nemoci dýchacích cest od vás rychle pryč. Je to citron, med a cibule.

Cibule

Cibule není sice tak silná jako česnek, ale obsahuje mnoho cenných látek. Jak informuje také web Healthline, cibule posiluje imunitní systém, působí protizánětlivě a má antibiotické účinky. Bývá také ceněna jako přírodní odčervovadlo, stejně jako její kamarád česnek, o jehož účincích ve spojení s medem jsme na JakZdravě také psali.

Citron

Citrony jsou proslulé vysokým obsahem vitamínu C. Ten je stěžejní pro imunitní systém vašeho těla. Dietetička Helen West také upozorňuje, že citrony se hodí i v případě kašle, protože snižuje tvorbu hlenu. Kromě toho dokáže eliminovat viry a ulevuje při příznacích nachlazení.

Med ve sklenici s rozpůlenými citrony na utěrce iZdroj fotografie: Pixabay
Citron a med jsou silní pomocníci proti kašli a chřipce

Med

Med je základním lékem našich babiček, když se přihlásí nachlazení nebo chřipka. Není se čemu divit. Je to silné antibiotikum, které léčí sliznice a jejich podráždění, ulevuje při nepříjemných pocitech v krku a uklidňuje kašel. Poradí si nejen s bakteriemi, ale také s viry a plísněmi. Kromě toho má léčivé účinky na drobné rány na kůži, o čemž informovala naše redakce už dříve.

Recept na protichřipkovou bombu

Co budete potřebovat?

  • 1 cibuli,
  • 1 citron,
  • 2 polévkové lžíce medu
  • a 2 sklenice vody.

Babské rady vyléčí nachlazení raz dva. Ty, jež jsou známé odpradávna + vitamínová bomba, která okamžitě nastartuje imunitu

Postup přípravy receptu:

  1. Dejte vařit vodu.
  2. Mezitím nakrájejte cibuli na cca 1,5 cm silné plátky a vložte ji do vroucí vody.
  3. Cibuli povařte na mírném ohni zakrytou poklicí zhruba 15 minut.
  4. Poté sceďte tekutinu a nechte ji vychladnout.
  5. Do cibulového odvaru přidejte med a čerstvě vymačkanou citronovou šťávu.
  6. Pečlivě promíchejte a váš lék je připraven.

Aplikace a dávkování:

Takto připravený nápoj pijte třikrát denně. Pro každé užívání je třeba připravit si čerstvý nápoj. Ale výsledky jsou impozantní, a už po prvním dni byste měli cítit zlepšení. Pokračujte ale do té doby, než budete zcela zdraví.

Jaké jsou vaše zkušenosti s přírodními léky na nachlazení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články