Přírodní recept na hubnutí a snížení cholesterolu: Stačí 3 polévkové lžíce denně po dobu 3 týdnů

Vysoký cholesterol se pojí s řadou zdravotních potíží. Místo drahých doplňků stravy vyzkoušejte domácí recept, který pomůže také při hubnutí.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jedním z běžných problémů dnešní doby je vysoká hladina cholesterolu. Jedná se o specifický druh tuku, který vzniká v játrech a také ho přijímáme v potravě. Plní mnoho důležitých funkcí, ale v nadměrném množství je škodlivý. V boji proti vysokému cholesterolu, který může vést až ke kornatění tepen, zkuste domácí recept. Ten je užitečný i při hubnutí. Je možné si ho připravit pouze ze dvou ingrediencí. Konkrétně z česneku a červeného vína.

Strašák jménem cholesterol

O cholesterolu se toho stále píše mnoho. Jedná se o tuk, který vzniká v játrech a částečně je přijímán v potravě. Je nezbytnou součástí membrán, je důležitý pro vznik některých hormonů a také vitamínu D. Ačkoliv má nezastupitelnou funkci, je v nadměrném množství škodlivý. Rozlišují se částice LDL a HDL. LDL částice jsou považovány za špatný nebo zlý cholesterol, jelikož se hromadí ve stěnách tepen.

HDL částice jsou označovány za hodný cholesterol, zachycují přebytečný cholesterol a vrací ho zpět do jater. Vyšší hodnoty cholesterolu, které má až třetina dospělé populace, jsou spojeny se zvýšeným rizikem onemocnění srdce. Hladina cholesterolu je dána kombinací vrozených a získaných faktorů. Ovlivnit ji lze nejen pomocí stravy. Vyšší hladina je spjata s kouřením, nadměrnou konzumací alkoholu, vyšším věkem i obezitou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Snížení cholesterolu

Obecné rady ke snížení cholesterolu zní, více cvičte a dodržujte dietu. Vhodné je zařadit do jídelníčku cibuli a česnek. Jak cibule, tak česnek totiž zabraňují tvorbě krevních sraženin. Tyto vlastnosti se navíc neztratí ani během vaření či smažení těchto surovin. A právě česnek je použit i v následujícím receptu, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu i odstranit tuk nejen na břiše.

Ingredience

  • 12 stroužků česneku,
  • půl litru červeného vína a
  • 0,5l skleněná láhev s uzávěrem.

Příprava

Nejprve je nutné si nachystat česnek. Oloupejte ho a nakrájejte na plátky. Připravené plátky česneku vložte do skleněné nádoby a zalijte červeným vínem. Nádobu uzavřete a nechte na místě, na které svítí slunce. Každý den po dobu dvou týdnů nádobu protřepejte. Po zmíněných dvou týdnech směs přeceďte a přelijte do tmavé nádoby s uzávěrem. Skladujte na tmavém a chladném místě.

iZdroj fotografie: Flickr

Dávkování

Po dobu 3 týdnů užívejte 3x denně lžíci tohoto nápoje. Poté si udělejte přestávku alespoň na dva měsíce, v případě potřeby pak můžete začít znovu. Po měsíci pocítíte pozitivní změnu. Můžete si přeměřit pas a zjistit, zda recept pomohl s hubnutím. Hladinu cholesterolu si nejlépe zkontrolujete za pomoci krevních testů.

Jaký je váš recept na boj s vysokým cholesterolem?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články