Chcete se zbavit stařeckých skvrn? Možná vám pomůže cibule

Stařecké skvrny mohou velmi snadno narušit váš vzhled. Pokud se objeví, namísto invazivních zákroků vyzkoušejte sílu cibule.

                   

Stařecké skvrny se na těle mohou objevit postupem stárnutí. Pokud trápí i vás, nemusíte však nutně spěchat k lékaři a užívat drahé prostředky plné chemie pro jejich odstranění – nebo ještě hůře podstupovat invazivní operace. Mnohem lépe uděláte, když budete postiženou část těla potírat účinnou směsí na bázi cibule a organického jablečného octa. Obě ingredience stačí dle lékařky Amy Richter smíchat a poté ji správným způsobem aplikovat. 

Účinná směs na bázi cibule a jablečného octa 

S přibývajícím věkem se mnoha lidem začínají objevovat na pokožce skvrny a zabarvení, která ničí jejich vizáž. Většina z nich tuto skutečnost řeší aplikací různých krémů, ovšem ty často nepůsobí tak, jak by měly (a navíc také stojí plno peněz). Naštěstí se však v tomto případě můžete obrátit na velmi účinného pomocníka, kterým je léčivá směs z jablečného octa a cibule. Obě ingredience lze koupit téměř v každém obchodě. 

Cibule iZdroj fotografie: Pixabay
Cibule v kombinaci s jablečným octem pomáhá odstraňovat stařecké skvrny

Postačí vám přitom jeden kus léčivé zeleniny a zhruba půl šálku octa. Jakmile budete připraveni, cibuli nejprve očistěte a poté nakrájejte. Následně ji vložte do kuchyňského robota, přidejte jablečný ocet a vše důkladně rozmixujte. Získanou směs přeceďte do vhodné nádoby a jakmile ji budete chtít použít, naneste ji vatovým tamponem na stařecké skvrny. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech cibule

5 lékaři schválených způsobů, jak se zbavit hyperpigmentace. Sluneční skvrny, jizvy po akné či stařecké skvrny zmizí jednou provždy

Nezapomínejte na následnou hydrataci pokožky 

Postup opakujte dvakrát až čtyřikrát denně, dokud nepříjemné příznaky nezmizí. To by mělo dle serveru WebMD trvat v zásadě maximálně jeden měsíc. Ještě před zahájením této metody byste se měli v každém případě raději poradit se svým praktickým lékařem, neboť nemusí být vhodná pro každého. Zároveň byste po jejím použití nezapomínejte na hydrataci kůže.

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články